Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Barok po Śląsku. Koncert przedfestiwalowy w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP

Autor admin
Data utworzenia: 17 czerwiec 2022, 14:57 Wszystkich komentarzy: 0


Barok po Śląsku. Koncert przedfestiwalowy w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP

W najbliższą niedzielę w kościele parafialnym Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny odbędzie się koncert przedfestiwalowy "Barok po Śląsku". W ramach wydarzenia zapowiadającego Letnie Koncerty Organowe usłyszeć będziemy mogli Łukasza Mandolę wraz z zespołem instrumentów dętych Silver Brass.

Grupę Silver Brass z Opola mieliśmy już okazję usłyszeć podczas piątej edycji Letnich Koncertów Organowych. Kwintet instrumentów dętych blaszanych założony został w 2016 roku. Zespół z początku wykonywał jedynie muzykę sakralną, zapewniając oprawę na uroczystościach kościelnych; z czasem w ich repertuarze zaczęły pojawiać się coraz trudniejsze kompozycje poważnych kompozytorów, natomiast ciekawe widowiska w sposób żartobliwy i często kabaretowy wiążą muzykę klasyczną z rozrywkową.

Muzykom z Górnego Śląska na organach towarzyszyć będzie Łukasz Mandola, absolwent Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (organy, muzyka kościelna) w klasie prof. dr. hab. Dariusza Bąkowskiego-Koisa.

Niedzielny koncert będzie pierwszym wydarzeniem z cyklu Letnich Koncertów Organowych, którzy przekroczy progi kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

Początek koncertu o godzinie 11:00. Wstęp wolny.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.