Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnów Cup II. Sobotnia rywalizacja na Stadionie Miejskim [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 12 czerwiec 2022, 22:21 Wszystkich komentarzy: 1


Chojnów Cup II. Sobotnia rywalizacja na Stadionie Miejskim [ZDJĘCIA]

W minioną sobotę na Stadionie Miejskim odbyła się druga edycja turnieju piłkarskiego Chojnów Cup. Zobacz, jak poradzili sobie podopieczni KS Chojnowianka. Prezentujemy zdjęcia z wydarzenia.

Cykliczny turniej piłkarski Chojnów Cup organizowany przez Chojnowiankę kierowany jest do dzieci z rocznika 2013-2014. Zawody tym razem odbyły się na Stadionie Miejskim, który został podzielony na dwa boiska. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i dzięki wsparciu licznych sponsorów oglądać mogliśmy zawody na naprawdę wysokim poziomie.

Rywalizacja podzielona została na dwie grupy.

W pierwszej zmierzyli się ze sobą: Chojnowianka I, Wilkowianka Wilków, Football Academy Lubin, Zagłębie Lubin, Leśnik Osiecznica oraz Jaworzanka Jawor.

W grupie drugiej mogliśmy obserwować zmagania: Chojnowianki II, BKS Bolesławiec, JTS Jawor, Ślęzy Wrocław, Górnika Złotoryja oraz Championa Chocianów.

Najlepsi w fazie pucharowej zmierzyli się ze sobą o najwyższe miejsca; słabsi rywalizowali o dalsze pozycje. W meczu o 11. miejsce po serii rzutów karnych z drugą drużyną Chojnowianki wygrała Wilkowianka Wilków. O 9. miejsce rywalizowały drużyny BKS Bolesławiec oraz Leśnik Osiecznica. Mecz o miejsce 7. zakończył się zwycięstwem Championa Chocianów z Football Academy Lubin, natomiast w spotkaniu o miejsce 5. rywalizowały ze sobą Górnik Złotoryja z Jaworzanką.

Przejdźmy jednak do półfinałów - tam bowiem zobaczyć mogliśmy podopiecznych trenera Marcina Rabandy. Pierwsza drużyna Chojnowianki w walce o finał zmierzyła się ze Ślęzą Wrocław. Wyrównane spotkanie zakończyło się po rzutach karnych zwycięstwem młodych piłkarzy ze stolicy Śląska. W drugim półfinale zobaczyć mogliśmy starcie Zagłębia Lubin z JTS Jawor - tutaj lepsi okazali się jaworzanie.

Po porażce w półfinale biało-niebiescy podeszli do walki o 3. miejsce. Tutaj Chojnowianka nie dała szans rywalowi, wygrywając z Zagłębiem Lubin 2:0 i kończąc tym samym turniej na najniższym stopniu podium. Finał rozegrany między Ślęzą Wrocław a JTS zakończył się zwycięstwem drużyny z Jawora (2:0).

Organizatorzy oprócz nagród dla drużyn, przygotowali także wyróżnienia indywidualne - część z nich powędrowała do reprezentantów Chojnowianki. Nagrodę dla najlepszego zawodnika odebrał Wojtek Siwka, odkryciem turnieju określony został Mateusz Bernasiewicz, natomiast za najładniejszą bramkę uznany został gol autorstwa Łukasza Borowego.
Komentarze

Chojnowianka i ogólnie Chojnów na tym poziomie wiekowym zawsze super organizacja, super wyniki a czym starsze roczniki tym gorzej. Szkoda. Brawo dla reprezentujących Chojnów i ich opiekunów.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.