Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Lokalna policja po raz kolejny apeluje do jeżdzących nielegalnie po lesie

Autor admin
Data utworzenia: 07 czerwiec 2022, 15:05 Wszystkich komentarzy: 1


Lokalna policja po raz kolejny apeluje do jeżdzących nielegalnie po lesie

Lokalna policja przypomina kierowcom quadów i crossowcom, że jazda w lesie jest zabroniona. - Te pojazdy to doskonałe środki transportu, którymi jazda niejednemu sprawia ogromną przyjemność, pod warunkiem jednak, gdy korzysta się z nich z rozsądkiem i świadomością zagrożeń jakie ze sobą niesie ich nieumiejętne użytkowanie.

Na problem służby zwracają uwagę od kilku lat. Pomimo zakazów, wciąż można spotkać pojazdy silnikowe w lasach, w tym przede wszystkim quady i motocykle crossowe. - Las i tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i lekceważą obowiązujące przepisy - tłumaczy sierż. szt. Anna Tersa z legnickiej policji.

Zgodnie z art. 29 ustawy o lasach, ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach.

Według art. 161 Kodeksu Wykroczeń, kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Każda sobota i niedziela, śmigają sobie chłopaki na quadzikach bez rejestracji po lasach w Krzywej i Okmianach :) zapraszam Policję
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.