Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Akcja zbiórki odpadów rolniczych w gminie wiejskiej Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 06 czerwiec 2022, 11:06 Wszystkich komentarzy: 0


Akcja zbiórki odpadów rolniczych w gminie wiejskiej Chojnów

Do 24 czerwca na terenie gminy wiejskiej Chojnów trwa akcja zbiórki odpadów rolniczych typu: folia rolnicza, siatki i sznurek do owijania balotów, opakowań po nawozach typu Big Bag.

- Odpady mogą oddawać rolnicy, którzy w 2021 r. złożyli ankiety inwentaryzacyjne wskazujące ilość odpadów przeznaczonych do utylizacji - informuje Urząd Gminy - Tak duże przedsięwzięcie jest możliwe dzięki temu, że samorząd w 2021 r. złożył wniosek o dofinansowanie go w ramach programu „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag pochodzących z działalności rolniczej” realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koszt zbierania odpadów bezpośrednio z gospodarstw rolnych nie jest kosztem kwalifikowanym, dlatego też rolnicy są zobowiązani we własnym zakresie dostarczyć w/w odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdującego się w miejscowości Biała 118 A w godzinach pracy.

Organizatorzy zbiórki wymagają, by odpady były posegregowane na poszczególne frakcje. Na miejscu osoba dostarczająca odpady dokona ich ważenia i odstawi je we wskazane miejsce. - Dostarczone odpady muszą być wolne od zabrudzeń i spakowane w sposób umożliwiający swobodne ważenie i ręczne ich przestawienie. Gmina przyjmie odpady tylko do ilości zadeklarowanej w inwentaryzacji.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.