Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Światowy Dzień Pszczół i miodobranie w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2

Autor admin
Data utworzenia: 26 maj 2022, 18:59 Wszystkich komentarzy: 0


Światowy Dzień Pszczół i miodobranie w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2

W Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2 odbyło się kolejne miodobranie. Dla podopiecznych domu okazją na odwirowanie miodku z własnej pasieki był Światowy Dzień Pszczół.

Światowy Dzień Pszczół, obchodzony od 2018 roku, został ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla nich.

- To już drugie miodobranie, odkąd ule pojawiły się w przydomowym ogrodzie. Uczestnicy bogatsi o doświadczenia i warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli, z zapałem przystąpili do pracy. By powstał pyszny miód najpierw pełne plastry miodu zostały umieszczone w miodarce, którą następnie wprawiono w ruch. Kiedy wirówka rozkręciła się na dobre, wszyscy ujrzeli piękny, złocisty miodzik spływający do odstojnika. Po oczyszczeniu miodu nadszedł czas na przelanie do słoiczków i wyczekiwaną degustację - informuje legnickie starostwo.

Zakładanie w miastach kwietnych łąk, budowanie domków dla owadów czy sadzenie w swoich ogrodach roślin miododajnych to najprostszy sposobów ochrony pszczół.

fot. Starostwo PowiatoweKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.