Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Policjanci z Chojnowa i Legnicy zatrzymali 5 poszukiwanych osób

Autor admin
Data utworzenia: 25 maj 2022, 14:22 Wszystkich komentarzy: 0


Policjanci z Chojnowa i Legnicy zatrzymali 5 poszukiwanych osób

Policjanci z Legnicy i Chojnowa wczoraj zatrzymali aż 5 poszukiwanych osób ukrywających się przed organami ścigania. Najdłużej, bo aż 4 lata i 8 miesięcy w zakładzie karnym, spędzi 34-letnia mieszkanka powiatu legnickiego.

Akcje „Poszukiwany” przeprowadzane są cyklicznie, a poprzedza je wnikliwa analiza prowadzonych śledztw i dochodzeń. Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miasta i powiatu legnickiego codziennie wykonują czynności operacyjne mające na celu zatrzymanie osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. - Organizowaniem takich działań zajmują się wyspecjalizowani policjanci do spraw poszukiwań. W realizowanie planów angażują się policjanci ze wszystkich pionów i jednostek działających na terenie Komendy Miejskiej Policji w Legnicy - tłumaczy sierż. szt. Anna Tersa z legnickiej policji.

Tylko wczoraj zatrzymano 5 osób ukrywających się przed organami ścigania. Podstawami wykonania tych czynności były między innymi wydane nakazy i decyzje Prokuratury oraz Sądów o doprowadzeniu do zakładu karnego lub  innych jednostek Policji.

- Z pośród zatrzymanych jeden 32-latek poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu, 17-latek, który samowolnie oddalił się z placówki trafi ponownie do jednego z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, a 34-letnia kobieta poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Legnicy oraz Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, najbliższe 4 lata i 8 miesięcy spędzi w zakładzie karnym. Z kolei 36-letni mężczyzna poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Legnicy w zakładzie karnym spędzi 1 rok i 10 miesięcy. Jedna kobieta w wieku 29-lat została zwolniona po uiszczeniu niezapłaconej grzywny i nie będzie już odbywać zastępczej kary pozbawienia wolności - relacjonuje sierż. szt. Anna Tersa.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.