Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

Autor admin
Data utworzenia: 24 maj 2022, 11:03 Wszystkich komentarzy: 0


Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

Uczniowie kończący w tym roku szkołę podstawową przystąpili dziś do pierwszego z trzech egzaminów dla ósmoklasistów.

Egzamin ósmoklasisty rozpoczął się o godzinie 9:00 sprawdzianem z języka polskiego. W kolejnych dniach uczniowie szkół podstawowych zmierzą się z matematyką oraz językiem obcym. Egzamin z polskiego składa się z dwóch części i trwa 120 minut, na napisanie sprawdzianu z matematyki uczniowie mają 100 minut, z kolei test umiejętności z języka obcego nowożytnego trwa 90 minut.

Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych stanowiących zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Zmiany w organizacji przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty spowodowane są sytuacją epidemiczną w kraju i odbywającym się nauczaniem zdalnym.

Arkusze wykorzystane na egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu około godz. 13:00.

Jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, uczniowie zdający egzamin ósmoklasisty poznają swoje wyniki 1 lipca. Tydzień później, czyli 8 lipca, każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Wyniki egzaminu ósmoklasisty są ostateczne i nie mogą być podważone na drodze sądowej. Nie da się ich także poprawić.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.