Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dzień Pielęgniarek i Położnych

Autor admin
Data utworzenia: 12 maj 2022, 17:44 Wszystkich komentarzy: 0


Dzień Pielęgniarek i Położnych

Niemal każdego dnia różne grupy zawodowe obchodzą swoje święta  - mało jednak które, są celebrowane równie donośnie jak Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych przypadający na 12 maja. To zdecydowanie świadczy o estymie i szacunku, jakimi darzeni są pracownicy służby zdrowia.

Życzenia z okazji Dnia Pielęgniarek i Położnych złożyli przedstawiciele lokalnych samorządów, w tym Wójt Andrzej Pyrz:

- Wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym składam najserdeczniejsze podziękowania za opiekę i szacunek, jakie ofiarujecie każdego dnia swoim pacjentom. Niech Wasza praca przynosi Wam poczucie satysfakcji i dumy z dobrze wypełnianych obowiązków oraz cieszy się zawsze najwyższym zaufaniem społecznym.

Życzenia pojawiły się również na stronach chojnowskiego ratusza. - Wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym składamy najserdeczniejsze życzenia. Dziękując za wrażliwość, profesjonalizm, cierpliwość, empatię i codzienną służbę życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, uznania, spokoju, spełnienia marzeń – zawodowych i osobistych, spokoju i dużo zdrowia.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. 12 maja przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.