Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Granty PPGR dla dzieci z gminy Chojnów. 196 notebooków, 43 komputery, 15 tabletów...

Autor admin
Data utworzenia: 11 maj 2022, 14:21 Wszystkich komentarzy: 0


Granty PPGR dla dzieci z gminy Chojnów. 196 notebooków, 43 komputery, 15 tabletów...

624 500 złotych przeznaczy gmina Chojnów na zakup i dostawę sprzętu komputerowego w ramach programu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”. Do dzieci trafi: 196 notebooków, 43 zestawów komputerowych oraz 15 tabletów.

Pieniądze pochodzą z rządowego wsparcia dla dzieci, których rodzice, dziadkowie bądź pradziadkowie byli zatrudnieni w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Mieszkańcy gminy Chojnów otrzymają sprzęt nie tylko umożliwiający realizację nauki zdalnej, ale również ułatwiający codzienne przygotowanie się do szkoły.

W trakcie naboru do Urzędu Gminy wpłynęło 260 wniosków o wsparcie w ramach programu „Granty PPGR”. Po podpisaniu umowy na przekazanie środków przystąpiono do zakupu sprzętu komputerowego - 22 kwietnia ogłoszono zamówienie na dostawę: 196 komputerów przenośnych typu notebook z ekranem 15,6", 45 komputerów stacjonarnych oraz 15 tabletów z ekranem co najmniej 10".

Granty PPGR trafią również do dzieci z miasta. Chojnów otrzymał dofinansowanie w wysokości aż 401.500,00 zł. Nowy sprzęt ma trafić do 166 uczniów z terenu miasta.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.