Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do uczestnictwa w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek

Autor admin
Data utworzenia: 05 maj 2022, 15:23 Wszystkich komentarzy: 0


Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do uczestnictwa w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek

Przed nami XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który celebrowany będzie także w Chojnowie. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania oraz wystawę.

- Zapraszamy do uczestnictwa w XIX Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, który organizujemy wspólnie z lokalnymi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi i edukacyjnymi: Żłobkiem Miejskim „Słoneczko”, Przedszkolem nr 1, Przedszkolem nr 3, Szkołą Podstawową nr 3 i Szkoła Podstawową nr 4 oraz Powiatowym Zespołem Szkół w Chojnowie. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, zainicjowana w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło: „Biblioteka – świat w jednym miejscu” odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, zaledwie punkt, a z drugiej strony – drzwi do Universum. Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Cały świat w jednym miejscu, cała wiedza na wyciągnięcie ręki - informuje Miejska Biblioteka Publiczna.

W programie wydarzenia m.in. spotkania w lokalnych placówkach oświatowych, kontynuacja Chojnowskich Spotkań z Książką Regionalną, spotkanie autorskie z Moniką B. Janowską oraz wystawa fotograficzna "Cztery pory roku na dolnośląskich szlakach Jakubowych".Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.