Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Zatrzymano 14 kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu lub bez uprawnień

Autor admin
Data utworzenia: 05 maj 2022, 14:14 Wszystkich komentarzy: 0


Zatrzymano 14 kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu lub bez uprawnień

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego od piątku 29 kwietnia  do środy 4 maja na drogach Legnicy i powiatu legnickiego przeprowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. W trakcie działań zatrzymano 14 kierowców, którzy wsiedli za kółko samochodu pod wpływem alkoholu, bądź nie posiadając uprawnień.

- W trakcie długiego majowego weekendu funkcjonariusze legnickiej drogówki prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących bądź pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu - informuje asp. Krzysztof Oleniacz z legnickiej policji - Od piątku 29 kwietnia do środy 4 maja br., funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 2 204 kierującym spośród, których zatrzymali 14 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na „podwójnym gazie”, pod wpływem środków odurzających, lub posiadając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Skontrolowali 241 pojazdów pod kątem obowiązkowego wyposażenia oraz stanu technicznego.

Równocześnie kontrolowana była prędkość. Na trasach były obecne radiowozy oznakowane oraz nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Podczas długiego majowego weekendu na lokalnych drogach doszło do 21 kolizji oraz 1 wypadku drogowego.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.