Query error chojnow.pl - Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą" po raz jedenasty. Spotkanie z autorami prac [ZDJĘCIA]
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą" po raz jedenasty. Spotkanie z autorami prac [ZDJĘCIA]

Author: admin
Creation date: 28 April 2022, 14:43 All comments: 0


Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą" po raz jedenasty. Spotkanie z autorami prac [ZDJĘCIA]

27 i 28 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania z twórcami prac prezentowanych od kilku tygodni w Galerii Młodych Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na wystawę "Malujemy samodzielnie i z pomocą" składają się dzieła uczestników chojnowskich Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy.

Wystawy "Malujemy samodzielnie i z pomocą" zainicjowane zostały w 2012 roku przez Agnieszkę Marczak-Mandosik. W 2016 roku wszystkie instytucje uczestniczące w wystawie otrzymały tytuł "Amicus Librorum - Przyjaciel Biblioteki" przyznawany przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego.

Tematem jedenastej edycji wystawy jest świat przyrody. Prezentowane prace są wykonane różnymi technikami. W procesie twórczym podopieczni poszczególnych placówek mogli liczyć na pomoc swoich opiekunów. 

Zachwytu nad prezentowanymi pracami nie kryją Agnieszka Tworzydło, koordynator Galerii Młodych oraz Barbara Landzberg, dyrektor chojnowskiej biblioteki. Organizatorzy liczą, że w przyszłym roku liczba uczestników wystawy będzie jeszcze większa.

Ze względu na rygor sanitarny, spotkania z twórcami prac podzielone zostały na cztery części. Sama wystawa prezentowana będzie do końca kwietnia w holu biblioteki i w wypożyczalni Działu dla Dorosłych.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.