Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Matura coraz bliżej

Autor admin
Data utworzenia: 26 kwiecień 2022, 16:13 Wszystkich komentarzy: 0


Matura coraz bliżej

4 maja absolwenci Powiatowego Zespołu Szkół przystąpią do egzaminu dojrzałości. Harmonogram pisemnego egzaminu maturalnego otwierają język polski oraz matematyka na poziomie podstawowym.

Matury w pierwszym terminie zgodnie z harmonogramem CKE będą trwać od 4 do 23 maja.

• 4 maja (środa) o godzinie 9.00 rozpocznie się egzamin maturalny z języka polskiego (poziom podstawowy),

• 5 maja (czwartek) o godzinie 9.00 zaplanowano egzamin maturalny z matematyki (poziom podstawowy),

Obydwa egzaminy odbędą się w hali sportowej przy ulicy Matejki.

W kolejnych dniach absolwenci PZS zmierzą się z: językiem angielskim, niemieckim, biologią, WOSem, chemią, historią, geografią, fizyką a także językiem polski i matematyką na poziomie rozszerzonym. Egzaminy te odbywać się będą w szkołach przy ulicy Witosa i Poźniaków.


W 2022 roku absolwenci obowiązkowo przystępują do czterech egzaminów w części pisemnej: z języka polskiego (na poziomie podstawowym), z matematyki (na poziomie podstawowym), z języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym)‎ oraz z wybranego przedmiotu dodatkowego (na poziomie rozszerzonym).

- W 2022 r. część ustna egzaminu nie jest obowiązkowa. Do części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka mniejszości narodowej (w przypadku absolwentów szkół lub oddziałów z językiem nauczania mniejszości narodowej), mniejszości etnicznej, języka regionalnego lub języka obcego nowożytnego może przystąpić absolwent, który w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną zobowiązany jest przedstawić wynik z części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej, języka regionalnego lub języka obcego nowożytnego, lub zobowiązany jest do przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego w celu zrealizowania postanowień umowy międzynarodowej - informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.