Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Koncert Uwielbienia z zespołem Exodus 15 [ZOBACZ NAGRANIE / ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 25 kwiecień 2022, 13:53 Wszystkich komentarzy: 0


Koncert Uwielbienia z zespołem Exodus 15 [ZOBACZ NAGRANIE / ZDJĘCIA]

W minioną sobotę w kościele parafialnym w Rokitkach odbył się Koncert Uwielbienia z zespołem Exodus 15. Na wydarzenie zaprosili ks. proboszcz Tomasz Kwiecień wraz z przewodniczącym Rady Parafialnej Andrzejem Kupczykiem. Zobacz nagranie z całego koncertu.

Exodus 15 to jeden z bardziej znanych w Polsce zespołów chrześcijańskich. Zespół ma na koncie wiele płyt, cieszy się ogromną popularnością wśród wykonawców muzyki chrześcijańskiej. Jego występy na kanale YouTube śledzi ogromna ilość słuchaczy. - Gramy inspirującą ludzi muzykę uwielbienia dla Boga oraz tworzymy nowoczesną muzykę dla dzieci i rodzin - tłumaczą członkowie zespołu - Jesteśmy grupą przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki i chęć służenia Bogu i ludziom.

Koncert odbył się w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego. - Chcemy uwielbiać ogrom miłosierdzia i łask, które Pan Bóg chce w tym dniu na każdego z nas duchowo wylewać, chce błogosławić naszemu życiu - stąd też taka idea koncertu - zaznacza ks. Tomasz Kwiecień - Proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rokitkach - Chcemy tym koncertem zintegrować nasze lokalne środowisko. To jest też niekonwencjonalny sposób przekazywania wiary, dawanie świadectwa śpiewem, który jest też modlitwą, uwielbieniem Pana Boga. Chcemy tym koncertem podziękować wszystkim którzy są dobrodziejami i darczyńcami naszej parafii.

Inicjatorem wydarzenia był Andrzej Kupczyk, lokalny przedsiębiorca oraz przewodniczący Rady Parafialnej, który - jak sam zaznacza - poprzez organizację tego typu wydarzeń chce rozwijać parafię w sposób dynamiczny i niekonwencjonalny. Na zespół EXODUS 15 natrafił przeglądając muzykę w serwisie YouTube - To jest zespół z najwyższej półki krajowej i nie tylko, ponieważ latają również za granicę - tłumaczy - Są bardzo znani, ostatnio odbyli tournée po Polsce, wraz z amerykańskim zespołem wspomagali Ukrainę. To są ludzie, z którymi warto działać i się spotykać. Plusem tego wydarzenia jest sprzęt - o nic nie musieliśmy się martwić. Mamy do czynienia z profesjonalizmem od początku do końca - dodaje.

Podczas koncertu można było zakupić płyty EXODUS 15. Organizatorzy przygotowali także kilkaset losów rozdanych wśród uczestników koncertu - do szczęśliwców powędrowały albumy zespołu. Spore zainteresowanie wydarzeniem stanowi zachętę do organizacji podobnych wydarzeń w przyszłości - i tak też się stanie, co już teraz zapowiada Andrzej Kupczyk.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.