Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ ma już 15 lat. Jubileuszowe spotkanie [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 24 kwiecień 2022, 23:37 Wszystkich komentarzy: 0


Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ ma już 15 lat. Jubileuszowe spotkanie [ZDJĘCIA]

Działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ obchodzi piętnastolecie swojego istnienia. W miniony piątek odbyło się jubileuszowe spotkanie, którego gościem był Roman Husarski, autor książki „Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji tworzenia Dyskusyjnych Klubów Książki w kwietniu 2007 roku. Jako pierwszy powstał klub dla dorosłych - wkrótce potem zainaugurowano także funkcjonowanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Moderatorem obydwu chojnowskich klubów jest Anna Kopyra.

Programowi DKK od początku przyświeca założenie, że potrzebne są miejsca, w których można swobodnie rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być specjalistą (np. filologiem, krytykiem literackim czy bibliotekarzem), by czerpać przyjemność z tych rozmów. - Klubowicze DKK należą do wszystkich grup wiekowych i społecznych, mieszkają zarówno w wielkich miastach, jak i małych wsiach, wykonują różne zawody i mają różne zainteresowania, czytają kilkadziesiąt bądź kilka książek rocznie. Tym, co łączy tę zróżnicowaną społeczność, jest czerpanie przyjemności z czytania i dyskusji na temat literatury - informuje Instytut Książki.

Jubileuszowe spotkanie stanowiło okazję do podziękowań dla wszystkich osób zaangażowanych w funkcjonowanie Dyskusyjnego Klubu Książki.


Spotkanie z Romanem Husarskim

Gościem specjalnym piątkowego spotkanie był Roman Husarski, autor książki "Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej".

Roman Husarski jest absolwentem filmoznawstwa i studiów dalekowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim, analitykiem Instytutu Boyma i doktorantem w Instytucie Religioznawstwa UJ, członkiem Polskiego Towarzystwa Koreanistycznego. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” i radiem TOK FM. Prowadzi bloga Włóczykij.

Gość chojnowskiej biblioteki Koreę Południową po raz pierwszy odwiedził w 2012 roku, Północną natomiast w 2014 roku. - Dwa lata spędziłem ucząc się języka koreańskiego na uczelniach Hankuk i Jeonbuk. W 2018 roku realizowałem również grant naukowy w Korei Południowej - zaznacza.

Książka "Kraj niespokojnego poranka...", traktuje o trudnej historii i jeszcze trudniejszej koreańskiej współczesności, często ukrytej pod maską, którą sami Koreańczycy chcą pokazywać światu.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.