Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Szkoła Podstawowa nr 4: O tym jak dobro rodzi dobro…

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 23 kwiecień 2022, 14:24


Szkoła Podstawowa nr 4: O tym jak dobro rodzi dobro…

I znów potwierdziło się porzekadło, od wieków znane, pozornie banalne, jednak jak prawdziwe w swej istocie, o tym jak dobro rodzi dobro… Sytuacja zbrojna na Ukrainie wielu z nas kolokwialnie rzecz ujmując „otworzyła oczy” na to, co w życiu najważniejsze, bezcenne. Hierarchia wartości na powrót odzyskała właściwy wygląd, zaś na jej szczycie znalazło się człowieczeństwo, prawdziwa miara człowieka. Dobre uczynki te mniejsze i większe jak nic innego charakteryzują ludzi, ich potęgę, siłę i sprawczość. O tym, iż nie zostają one zapomniane przekonaliśmy się na przestrzeni ostatniego tygodnia.

W marcu na terenie SP4 odbyła się zbiórka najpotrzebniejszych artykułów dla obywateli Ukrainy. Przypomnijmy, że jej skala przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, inicjatorów oraz samych zainteresowanych. Ogromne pakunki pojechały do zaprzyjaźnionej szkoły polskiej w ukraińskich Mościskach, gdzie znajduje się punkt pomocowy dla obywateli Ukrainy. Efekty akcji charytatywnej zorganizowanej przez SP4 zostały zauważone również poza granicami naszego miasta, regionu, a nawet kraju. Firma Trek Bicycle na ręce pani Dyrektor Beaty Miler- Kornickiej, złożyła podziękowania oraz gratulacje za godną naśladowania postawę bezinteresownego wsparcia, postawę działacza i inicjatora.

Co najważniejsze, nie skończyło się tylko na słowach, choć jakże miłych i motywujących do dalszego pomagania. Firma Trek Bicycle, która już od kilku lat współpracuje z nami sponsorując rozmaite nagrody, tym razem postanowiła wesprzeć ukraińskich uczniów z naszej szkoły! Dzięki niej dzieci i młodzież otrzymały nowe ubrania, buty oraz wszelkie artykuły, których zapotrzebowanie wykazali. Całość została sfinansowana przez Trek Bicycle- wspaniałych ludzi, którzy kryją się w zarządzie firmy, ludzi o wielkich sercach.

Współpraca potrafi zdziałać cuda, dlatego w tym miejscu pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować całej społeczności szkolnej- Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły za włączenie się do akcji pomocowej na rzecz Ukrainy, za wszystkie dary i bezinteresowną pomoc. Dane przez nas dobro, zrodziło następne i oby ten łańcuch nie miał końca…