Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Kradł elementy trakcji kolejowej. Kolejny złodziej zatrzymany

Autor admin
Data utworzenia: 13 kwiecień 2022, 21:53 Wszystkich komentarzy: 0


Kradł elementy trakcji kolejowej. Kolejny złodziej zatrzymany

Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie przedstawili zarzut dokonania kradzieży metalowych elementów trakcji kolejowej 31-letniemu mieszkańcowi powiatu legnickiego. Dzięki czujności Straży Ochrony Kolei mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Odpowiednia reakcja i czujność funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei przyczyniał się do zatrzymania 40-latka, który dokonywał kradzieży metalowych elementów nieczynnej trakcji kolejowej. Mężczyzna został zatrzymany w rejonie torowiska przez chojnowskich policjantów, którzy w pojeździe należącym do mężczyzny zabezpieczyli kilka worków skradzionego mienia. Wszystko wskazywało na to, że pocięte elementy były przygotowane do wywiezienia. W bagażniku Daewoo ujawniono także narzędzia w postaci nożyc służące do cięcia metali, które także zostały poddane oględzinom - tłumaczy asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Łupem złodzieja było kilkaset metrów linii nośnej o wartości 36 tysięcy złotych, a samo dokonanie demontażu przez 31-latka było bardzo ryzykowne, ponieważ linia była pod napięciem, co bezpośrednio stwarzało zagrożenie porażenia prądem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili sprawcy zarzut dokonania kradzieży, za popełnienie którego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.