Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

UM przypomina o obowiązku dostosowania pojemników na śmieci do wymogów prawnych

Autor admin
Data utworzenia: 12 kwiecień 2022, 19:26 Wszystkich komentarzy: 0


UM przypomina o obowiązku dostosowania pojemników na śmieci do wymogów prawnych

Do 1 lipca mamy obowiązek dostosowania pojemników oraz worków przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych do wymogów określonych przepisami prawa. Niedostosowanie pojemników do wymogów może skutkować brakiem odbioru odpadów komunalnych w terminie przewidzianym harmonogramem odpadów komunalnych.

1 lipca na terenie całego kraju wdrożony zostanie Jednolity System Segregacji Odpadów (JSSO). Kwestę tę reguluje Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. 2021 poz. 906). Zgodnie z zapisami przywołanego wyżej rozporządzenia, zbiórkę odpadów komunalnych od dnia 1 lipca 2022 r. należy prowadzić wyłącznie w pojemnikach lub workach o określonej kolorystyce, z podziałem na cztery główne frakcje + odpady zmieszane (należy gromadzić w pojemnikach lub workach koloru czarnego), tj: papier (kolor niebieski), metale i tworzywa sztuczne (kolor żółty), bio (kolor brązowy) oraz szkło (kolor zielony).

- W przypadku gdy pojemniki, mogą obniżać walory estetyczne przestrzeni publicznej, w której się znajdują, w szczególności w miejscach o znaczeniu historycznym lub przyrodniczym, można pokryć je tylko w części odpowiednim kolorem, jednak nie mniejszej niż 30% zewnętrznej, całkowitej powierzchni pojemnika, w sposób widoczny dla korzystających z pojemników - informuje Urząd Miejski - Niedostosowanie pojemników do powyższych wymogów w terminie do dnia 1 lipca 2022 r. może skutkować brakiem odbioru odpadów komunalnych w terminie przewidzianym harmonogramem odpadów komunalnych

Zasady prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych nie uległy zmianie.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.