Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Groźny wypadek przy zjeździe na A4 w Krzywej

Autor admin
Data utworzenia: 01 sierpień 2012, 21:40 Wszystkich komentarzy: 7


Groźny wypadek przy zjeździe na A4 w Krzywej

Do groźnego wypadku doszło dziś około godziny 20.00 na wysokości zjazdu na autostradę A4 przy Zajeździe Pod Kogutem. Według zeznań świadków kierujący samochodem osobowym jadąc z kierunku Chojnowa został uderzony przez skręcającą w lewo ciężarówkę.

W wyniku uderzenia rozległe obrażenia poniósł kierowca „osobówki”, który wraz z pasażerką został przewieziony do szpitala.

Ruch na drodze nr 94 odbywa się wahadłowo. Zjazd na A4 jest zamknięty.
Komentarze

Ładna ciężarówka. Osobówka nie miała żadnych szans. Niestety tiry są zagrożeniem na naszych drogach. Autostrada dla nich to pole to wyprzedzania samych siebie i tarasowania lewego pasa i to bardzo często. Panowie jeżdżacy tymi dużymi ciężarówkami czują sie jak królowie szos. Trąbią na auta osobowe, jadą wręcz na "plecach" wolniej, albo przepisowo jeżdżących kierowców. Wiem, ze się komuś naraziłam, ale taka jest prawda!
zgłoś komentarz
O chyba rzeczywiście trochę się naraziłaś Inka,właściwie gdyby ni te "tiry" sklepy świeciłyby pustkami.
zgłoś komentarz
Sunshine, nie obrażam nikogo, piszę tylko o kulturze jazdy, a odbiega ona od norm. To są ogromne pojazdy i wiedzą, ze manewr wyprzedzania w ich przypadku nie jest szybki. Sama doświadczyłam tego, ze jadąc przepisowo jak pokazywał znak na drodze, gdzie nie można wyprzedzać. Pan z tira jechał za mną tuż, tuż i trabił jak wściekły, gdybym nagle przyhamowała wjechałby na mnie. Nie jest to przyjemne, gdy ktoś siedzi Ci na plecach. Odstęp musi być zachowany chociażby ze względów bezpieczeństwa, wiadomo, że to on zapłaciłby mandat, bo nie zachował odległości, ale jak wyglądałby mój samochód, a ja! Niestety kultura jazdy u nas leży w powijakach, a ta szybka jazda, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej to juz norma.
zgłoś komentarz
Różni kierowcy się zdarzają i w osobówkach i w ciężarówkach , nie można wszystkich mierzyć jedną miarą.
zgłoś komentarz
Są różni to fakt ale kierowcy dużych samochodów moim zdaniem częściej pozwalają sobie na zachowania opisane przez Inkę ze względu na gabaryty maszyn w których czują się i są dużo bardziej bezpieczni to raz a dwa to nie ich samochody a firmy więc sobie bardziej pozwalają .Daje się to odczuć na trasie bo jeżdżąc po mieście czy wiochach to problem jest z młodymi kierowcami bez wyobraźni.
zgłoś komentarz
Kierowcy ciężarówek muszą stosować się do przepisów czasu jazdy(i nie tylko),często to jest właśnie przyczyną pośpiechu .Oczywiście nie wolno tego traktować jako usprawiedliwienie,ale terminy dostaw są bardzo "napięte" a po drodze zdarza się mnóstwo nieprzewidzianych sytuacji(korki,wypadek itd.) to wszystko stwarza opóźnienia oraz wykorzystanie wspomnianego czasu jazdy.Stąd częsta nerwowość kierowców,bo trudno jest przestrzegać tego wszystkiego bez stresu. Nikogo nie usprawiedliwiam bo w części się z Wami zgadzam ale realia są takie jakie są.
zgłoś komentarz
Iwona1983
19 października 2012

Post został usunięty. Swoją działalność zachęcam reklamować w odpowiednio przygotowanych do tego miejscach na portalu. Zapraszam do kontaktu z redakcją portalu, która udzieli wszelkich niezbędnych informacji.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.