Query error chojnow.pl - O 8:41 zawyją syreny
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

O 8:41 zawyją syreny

Autor admin
Data utworzenia: 09 kwiecień 2022, 21:38 Wszystkich komentarzy: 5


O 8:41 zawyją syreny

Wojewoda Dolnośląski oraz samorządy ziemi chojnowskiej informują o planowanym treningu systemu ostrzegania i alarmowania. Syreny zawyją jutro o godzinie 8:41.

Dzień i godzina nie są przypadkowe - jutro bowiem przypada 12. rocznica katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. - W hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej we wszystkich województwach zostaną uruchomione syreny alarmowe. Pamiętamy o tych, którzy 12 lat temu chcąc upamiętnić poległych w Katyniu, sami zapłacili najwyższą cenę – tłumaczy szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Decyzja o treningu systemu ostrzegania i alarmowania spotkała się z liczną krytyką. Pomysł krytykują liczni samorządowcy, podkreślając, że taki sygnał byłby traumatyczny dla uchodźców z Ukrainy. Niektórzy prezydenci i burmistrzowie deklarują, że nie wykonają rządowej decyzji.

O planowanym treningu wczesnego systemu wykrywania i alarmowania informują samorządy ziemi chojnowskiej. - Jutro, 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8.41 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening wczesnego systemu wykrywania i alarmowania - czytamy w komunikacie Urzędu Gminy - Jego celem będzie sprawdzenie sprawności systemu alarmowania (syren alarmowych) na terenie województwa dolnośląskiego. Włączenie syren w ramach treningu będzie jednocześnie upamiętnieniem 12. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Włączenie syren odbędzie się na podstawie § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96). Syreny będą emitować sygnał ciągły przez 3 minuty.


Komentarze

Witam,

Kiedy politycy w tym kraju przestaną się kompromitować, wyć to wy możecie ale nad własną głupotą. Należało najpierw wyjaśnić przyczyny tragedii a potem obchodzić rocznice. Teraz nikogo to nie obchodzi ponieważ partie polityczne zrobiły z tego parodie i kapitał polityczny. PO i PiS jeden świński zwis.
zgłoś komentarz
Popieram. Głupota nie zna granic...
zgłoś komentarz
,,smok,,przyczyny katastrofy ,poznamy w poniedziałek,mnie obchodzi poznanie prawdy,,smok,,jak 1 sierpnia będą ,,wyć syreny,,to co będzie?,,świński zwis,?
zgłoś komentarz
Witam,

Sławku, czytaj ze zrozumieniem, katastrofę smoleńską należało wyjaśnić a nie grać na emocjach. Jedyne dowody jakie są to szczątki ofiar. Nie wierzę w wiarygodności komisji smoleńskiej, ani tej co była wcześniej. Aby stwierdzić przyczynę zgonu pacjenta należy przeprowadzić sekcje zwłok. A czy na wraku tupolewa przeprowadzono sekcję zwłok? A co do powstania Warszawskiego to inna historia, tego nikt nie wykorzystał do celów politycznych, wręcz przeciwnie, uczestnikom zabrania się palenia rac itp.
zgłoś komentarz
,,smok,,wczoraj były przedstawione dowody,, katastrofy smoleńskiej,,sekcje zwłok ,przecież były przeprowadzane, ekshumowali wszystkie 96 ciał ,,smok,,to komu wierzyć?podaj choć jedno nazwisko.W rocznicę Powstania Warszawskiego,syreny alarmowe będą ,,niesłyszalne,,?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.