Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Po co sprawdzać nieznane numery?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 29 marzec 2022, 15:28


Po co sprawdzać nieznane numery?

Codziennie dzwoniądo nas numery, których nie mamy zapisanych w pamięci telefonu. To najczęściej telemarketerzy, którzy próbują nam wcisnąć rzeczy, których nie potrzebujemy. Rzadko zdarzy się, że to jakiś ważny telefon - przeważnie jesteśmy przecież na nie przygotowani, prawda? Ale może być po drugiej stronie słuchawki coś znacznie gorszego niż telemarketer. Coraz częściej mówi się o pladze oszustw telekomunikacyjnych. Wystarczy jedynie telefon i kilka połączeń, aby znaleźć kogoś, kto, niestety, da się "nabrać" na to, co mówią oszuści. Podawanie się za pracowników banków, policjantów, próby wyłudzenia danych, namawianie na przesłanie pieniędzy... Sposobów jest dużo. I trzeba z nimi walczyć. I można z nimi walczyć. Jak?

Dużo niechcianych połączeń

Podnieśliśmy już nieco ten wątek w poprzednim akapicie. Nasz telefon dzwoni od kilku do kilkudziesięciu razy w ciągu całego dnia. Czasami wyrażamy zgodę na kontakt marketingowy całkiem nieświadomie, a potem okazuje się, że nie możemy opędzić się od telemarketerów. Czasem jednak po drugiej stronie znajduje się ktoś znacznie gorszy niż telemarketer. Mowa oczywiście o oszustach, którzy ostatnio upodobali sobie oszustwo telekomunikacyjne. Wystarczy zadzwonić, przedstawić się jako ktoś inny np. pracownik banku czy policjant, aby przekonać niektórych do swojej historii. Czasem wystarczy tylko odebranie telefonu lub oddzwonienie, aby oszuści wykradli nasze dane wrażliwe. Niektórzy stosują jeszcze inne, wysublimowane sposoby na oszustwo. Dlatego trzeba uważać i najlepszym sposobem jest sprawdzanie numerów np. na takich stronach jak infonumer.pl. Można jednak załatwić to jeszcze prościej.

Sprawdź numer

Oczywiście - można robić to poprzez witrynę internetową np. wpisać w określone miejsce numer telefonu, który do nas dzwonił, a następnie przejść do raportu, w którym to znajdują się komentarze i oceny innych internautów, którzy mieli kontakt z danym numerem. Na tej podstawie można podjąć decyzję o tym, czy telefon odbierać czy też nie. Ale czasami jak telefon dzwoni - nie możemy zbyt wiele zrobić na samym telefonie, musielibyśmy mieć przy sobie np. komputer.

Dlatego jest prostsza i wygodniejsza opcja, która opiera się na zainstalowaniu aplikacji, która zajmie się za nas sprawdzaniem numerów. Aplikacja podpięta jest do strony z komentarzami i ocenami do numerów. Od razu w momencie dzwonienia dostajemy informację, jakiego rodzaju jest to numer - czy to bezpieczny numer prywatny albo służby. Możemy również dostać informację, że to numer negatywny np. telemarketer. Szybko i sprawnie możemy zablokować numery lub ustawić swój własny filtr, który od razu odrzuci np. połączenia od telemarketerów.

Jeśli zaciekawiły was te rozwiązania - możecie czytać więcej tutaj. My polecamy korzystanie z takich urządzeń, bo mogą nas uchronić przed przykrymi konsekwencjami odbierania wszystkich połączeń jak leci.