Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Salon fryzjerski – urządź go z głową!

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 24 marzec 2022, 11:38


Salon fryzjerski – urządź go z głową!

To jak zaprojektujesz i wyposażysz swój salon fryzjerski może zaważyć o jego powodzeniu i renomie wśród klientów. Oczywiście, lokalizacja jest ważna, ale równie istotne jest wnętrze.

To jak zaprojektujesz i wyposażysz swój salon fryzjerski może zaważyć o jego powodzeniu i renomie wśród klientów. Oczywiście, lokalizacja jest ważna, ale równie istotne jest wnętrze. Dlatego gdy planujesz wygląd i układ swojego wnętrza salonu fryzjerskiego powinieneś wziąć pod uwagę komfort swoich klientów oraz swój i pracownikiem, a także urządzić go z gustem i smakiem.

Zaproś klientów do środka

Miejsce, w którym będziesz prowadzić salon z pewnością ma znaczenie. Jednak nieważne czy będzie to lokal przy ruchliwej ulicy, na spokojnym osiedlu, czy też wewnątrz galerii handlowej, powinien zawsze zwracać uwagę przechodniów. Dlatego tak istotna jest witryna salonu, która przykuje wzrok i rzuci się w oczy. Niech każdy zapamięta tę lokalizację i skojarzy ją z przyjaznym, profesjonalnym salonem. Jeśli zaś chodzi o wnętrze, również warto dopasować je do otoczenia. Salon na spokojnym osiedlu powinien być utrzymany w domowym, przytulnym i swojskim stylu. Sprawdzą się tu miękkie i wygodne kanapy, poduszki i komfortowe fotele, w których można odpoczywać oddając się w ręce profesjonalisty. Z kolei salon w galerii powinien nawiązywać wystrojem do klimatu całego jej wnętrza. Zwykle będzie to nowoczesny styl, czy nawet błyszczące glamour. Często spotyka się też wnętrza w stylu minimalistycznym, czy industrialnym. To modny i praktyczny wystrój. Jeśli salon jest położony w mieście, zorientuj się w preferencjach mieszkańców danej dzielnicy i dopasuj się do nich. Meble fryzjerskie kupuj zwracając uwagę na jakość wykonania.

Zobacz setki mebli: https://www.fryzomania.pl/category/meble-fryzjerskie

Wydziel potrzebne strefy

Wygodny i funkcjonalny salon fryzjerski powinien składać się z kilku stref. Gdy do niego wchodzimy, powinna witać nas strefa recepcji. Tu odbywa się też zapisywanie klientów i telefoniczne umawianie wizyt. Często recepcja łączy się z kolejną strefą jaką jest poczekalnia. Tu powinna królować przede wszystkim wygoda. Przyda się kanapa, fotele i stolik na kawę, czy czasopisma. Zadbaj, by każdy znalazł wśród nich ciekawą lekturę dla siebie. Przechodzimy do kluczowego miejsca jakim są stanowiska fryzjerskie i obowiązkowe ich elementy jak :

  • wygodne fotele fryzjerskie,

  • konsole,

  • szafki oraz

  • lustra.

Zadbaj też o miejsce na przechowywanie narzędzi. Kolejna strefa to myjnie fryzjerskie, gdzie klient może się zrelaksować, a fryzjer ma wygodne miejsce do mycia. Wybierając myjnie zwróć uwagę na dodatkowe funkcję, np. masażu, która może zadecydować o tym, że klient wróci do Twojego salonu, a nie wybierze innego. Jakie jeszcze strefy w salonie powinny się znaleźć? Labor to miejsce, gdzie przygotowuje się i przechowuje kosmetyki jak farby do włosów itp. Ostatnia strefa to strefa socjalna z zapleczem dla Ciebie i pracowników. W profesjonalnym salonie nie powinno też zabraknąć WC dla klientów.

Umiejscowienie wszystkich stref może nie być łatwe, zwłaszcza jeśli ogranicza Cię metraż. Pamiętaj, że jeśli nie masz wystarczającej liczby pomieszczeń, strefy możesz wydzielić wizualnie, np. poprzez kolory ścian. Warto użyć też np. ażurowych półek, dużych kwiatów, czy mebli, by oddzielić od siebie poszczególne strefy w salonie.

Pamiętaj jeszcze o jednym – jeśli będziesz oferować swoim klientom sprzedaż profesjonalnych kosmetyków, również musisz mieć odpowiednie miejsce, by je wyeksponować.