Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Prowadził pod wpływem środków odurzających i uciekał przed policją

Autor admin
Data utworzenia: 24 marzec 2022, 15:32 Wszystkich komentarzy: 0


Prowadził pod wpływem środków odurzających i uciekał przed policją

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie po pościgu zatrzymali 34-letniego kierowcę Volkswagena, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Wstępne badanie wykazało, że prowadził pojazd po użyciu środków odurzających, a w samochodzie ujawniono kilka porcji handlowych metamfetaminy i utracony w wyniki przywłaszczenia telefon komórkowy.

- Policjanci Ogniwa Prewencji w trakcie patrolu w jednej z chojnowskich wsi zauważyli kierującego Volkswagenem mężczyznę, który na widok mundurowych gwałtownie przyśpieszył. Kiedy funkcjonariusze ruszyli za pojazdem i użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych do zatrzymania, kierowca podjął ucieczkę przez pola uprawne, a następnie porzucił pojazd i usiłował zbiec pieszo w kierunku pobliskiego lasu - relacjonuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji - Podczas zatrzymania 34-latka okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a po dokładnym sprawdzeniu samochodu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli woreczek foliowy ze skrystalizowaną białą substancją. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że telefon znajdujący się w porzuconym pojeździe został utracony w wyniku przywłaszczenia na terenie Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Wstępne badanie zabezpieczonych narkotyków wykazało, że jest to kilka porcji handlowych metamfetaminy.

Pozytywny wynik narkotestera wskazał, że kierujący prowadził po użyciu środków odurzających. Mężczyźnie pobrano także krew do dalszych badań. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.