Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Drożej u konduktora - nowy regulamin Kolei Dolnośląskich

Autor admin
Data utworzenia: 26 lipiec 2012, 09:00 Wszystkich komentarzy: 1


Drożej u konduktora - nowy regulamin Kolei Dolnośląskich

1 sierpnia 2012 r. zmieni się regulamin oraz cennik Spółki Koleje Dolnośląskie. Pojawi się obowiązek zgłoszenia przez podróżnego braku biletu przed lub bezpośrednio po wejściu do pociągu oraz dodatkowa opłata za wydanie biletów w pociągu na stacjach z czynnymi kasami biletowymi.

Od pierwszego dnia przyszłego miesiąca pobierana będzie opłata w wysokości 3 zł w przypadku wydania biletu w pociągu na stacjach, gdzie czynne są kasy biletowe. Tyle samo będzie kosztować legalizacja i skasowanie biletów abonamentowych (REGIOPiątka) przez konduktorów w pociągach. Opłata ta pobierana będzie tylko w godzinach otwarcia kas. Z dodatkowej opłaty zwolnione będą osoby niepełnosprawne lub o ograniczonej sprawności ruchowej oraz te, które posiadają bilet z adnotacją DALEJ, niewłaściwą drogą przewozu lub z późniejszym terminem przejazdu.

Dodatkowo każdy pasażer wsiadający do pociągu bez możliwości kupienia biletu w kasie zobowiązany będzie poinformować konduktora o tym fakcie przed lub bezpośrednio po wejściu.

Powyższe zmiany mają wpłynąć - paradoksalnie - na podniesienie komfortu osób podróżujących Kolejami Dolnośląskimi.


Źródło:kolejedolnoslaskie.euKomentarze

Kolej dolnośląska to bardzo mądre ludzie ,wszak strzelanie z grubej lufy sobie samemu w dupę należy do mądrości nieocenionej .Przecież każdy z chęcią zapłaci konduktorowi za wypisanie biletu np do Legnicy czy Bolesławca 3 zł i drugie 3 zł z bilet i będzie to ludzi naganiać ,ciągnąć jak magnes do jazdy pociągami :) busiarze znów stracą :) a może to działa jakieś tajne lobby busiarzy albo PKS w kolei ?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.