Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Policja świętowała w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 25 lipiec 2012, 12:39 Wszystkich komentarzy: 23


Policja świętowała w Chojnowie

Ponad stu policjantów, również z KP Chojnów otrzymało awans na wyższy stopień służbowy, pięciu funkcjonariuszy otrzymało medale "Zasłużony Policjant". Wyróżniono również pracowników cywilnych oraz wręczono specjalne wyróżnienia przyznane przez władze Chojnowa i innych miejscowości powiatu legnickiego. Miejscowy Rynek przez ponad 2 godziny gościł funkcjonariuszy policji z naszego powiatu, gdzie obchodzono Święto Policji.

Obchody rozpoczęły się mszą w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła. Poza policjantami i parafianami w kościelnych ławach zasiadły władze samorządowe ze starostą legnickim Jarosławem Humennym, burmistrzem Chojnowa Janem Serkiesem i Mieczysławem Kasprzakiem – wójtem gminy Chojnów na czele. Msza odbyła się w intencji funkcjonariuszy policji i ich rodzin, samorządów i mieszkańców naszego miasta.


Po mszy nastąpiło oficjalne wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe. Była to również okazja do złożenia podziękowań przez samorządowców oraz służby i instytucje współpracujące z policją na co dzień.


Lista osób awansowanych podczas Święta Policji - Chojnów

Kolejnym etapem obchodów Święta Policji była wyjątkowa prezentacja. Tłumnie zgromadzeni widzowie jak i zaproszeni goście byli świadkami wspaniałego widowiska – swoje umiejętności zaprezentowała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Występ zrobił wrażenie!

Wtorkowe spotkanie zakończyło się poczęstunkiem gości w Domu Schrama.
Komentarze

Drogi policjancie ,policjantko !
Poznaj swoje prawa

Konstytucja RP
Art. 25
1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.
2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.
3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.
4. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a Kościołem katolickim określają umowa międzynarodowa zawarta ze Stolicą Apostolską i ustawy.
5. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a innymi kościołami oraz związkami wyznaniowymi określają ustawy uchwalone na podstawie umów zawartych przez Radę Ministrów z ich właściwymi przedstawicielami.
zgłoś komentarz
Art. 53
1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.
3. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio.
4. Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.
zgłoś komentarz
5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.
6. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.
7. Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.

Ustawa z 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia
Art. 1
1. Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu obywatelowi wolność sumienia i wyznania.
2. Wolność sumienia i wyznania obejmuje swobodę wyboru religii lub przekonań oraz wyrażania ich indywidualnie i zbiorowo, prywatnie i publicznie.
3. Obywatele wierzący wszystkich wyznań oraz niewierzący mają równe prawa w życiu państwowym, politycznym, gospodarczym, społecznym i kulturalnym.
(...)

zgłoś komentarz
Art. 10
1. Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań.
2. Państwo i państwowe jednostki organizacyjne nie dotują i nie subwencjonują kościołów i innych związków wyznaniowych. Wyjątki od tej zasady regulują ustawy lub przepisy wydane na ich podstawie.
zgłoś komentarz
Szczególnie patrząc na takie imprezy i 100% frekwencję podczas mszy mam pewność że jest to przymus ,rozkaz,polecenie służbowe na które nie musicie się godzić ! w tym przypadku wystarczy dowołać się do konstytucji Art.25 punkt 2 i 3 oraz Art.53 i punkt 2 .
Niestety Polska policja na tym przykładzie łamie prawo Polskie ,Polską Konstytucję ,instytucja która ma stać ma straży prawa ,to absurd i dowód że Polska idzie drogą zacofanych krajów wyznaniowych.
zgłoś komentarz
Polska jest takim krajem gdzie sa ludzie ponad prawem. wystarczy ze ktos jest wyzszy stopniem i moze rozkazac jak napisales swoim podwladnym udzialu w mszy. a gdyby ktos chcial sie wychylic to zostanie w odpowiedni sposob przywrocony do pionu a sprawa ucichnie. albo straci ciepla posadke. spoleczenstwu z racji trudnosci ze zdobyciem pracy brakuje odwagi by zaprotestowac bo wola byc posluszni niz sie sprzeciwic i pozniej liczyc sie z wypowiedzeniem. nawet wbrew prawu
zgłoś komentarz
EL_Nino po 89` Polska stała się wreszcie suwerennym krajem ,policjant kiedyś milicjant już do KC PZPR należeć nie musiał ,mógł być nie tylko apolityczny ale i być neutralny światopoglądowo w swojej pracy a po niej wyznawać kogo i co chciał .Niestety Polacy to głupi naród długo wolny nie może być i w 93` podpisuje Konkordat stara dewota ,dewota Suchocka ,stara panna która jako przedstawiciel dymisjonowanego rządu podpisuje umowę między narodową ,umowę która nigdy nie powinna być przez to przyjęta przez sejm i prezydenta .Jesteśmy kondominium Watykanu i od 93 płacimy na darmozjadów rok w rok 5,2 mld zł rocznie !
zgłoś komentarz
Ja wiem że są naciski,że to rozkazy ,że ludzie boją się o prace i swoje posady i kariery i jak widać nominacje czy awanse po mszy :) Wiesz ale nie jesteśmy krajem Islamu czy afryki i są jeszcze instytucje europejskie gdzie w razie czego można się odwołać ,może jak by świat zobaczył jaka tu jest ciemnota ,jak łamie się prawa człowiek ,jak policja łamie prawo ! była by afera i może były by zmiany a tak wszyscy udają że wszystko jest OK aż do czasu i będzie wstyd.
Widzę jeszcze jedną analogię do PRL ,na 1 maja też ludzi autobusami dowozili ,tu też było na tą mszę kilka autokarów tylko czerwony zmienił się na kolor czarny .Żeby była jasność kto w co wierzy mnie nie interesuje ,to osobista sprawa każdej osoby .
zgłoś komentarz
nie wiem jakich sil by trzeba bylo by skutecznie oddzielic kosciol i pozwolic mu zyc wlasnym zyciem. obok wszystkiego i tylko dla chetnych
zgłoś komentarz
Sił ludzi normalnych a wszystko zaczyna się (psuje się) od głowy ,mamy partie jak PIS i PO klerykalne ,polityków krzyżaków na klęczkach przed biskupami ,ministrów z wywiadu kościoła Rzymskiego czyli Opus Dei ,to żart ,to nie jest normalne aby osoba z wywiadu innego kraju był ministrem ! Tusk ateista wziął ślub kościelny po 89 ze względów politycznych ,Kaczyńscy żydzi Ukraińskiego pochodzenia ,ludzie którzy palcem nie kiwnęli dla Polski za PRL tylko się kształcili cytując namiętnie Lenina po 89 oboje przyjmują chrzest polityczny ,sami nuworysze ,to samo pomagiery naszego Janka a i Janek z PRL tak do kościoła nie biegał a przewodniczący rady co służy razem z nim do mszy to stary komuch . Takie klocki kolego.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.