Policja świętowała w Chojnowie

Ponad stu policjantów, również z KP Chojnów otrzymało awans na wyższy stopień służbowy, pięciu funkcjonariuszy otrzymało medale "Zasłużony Policjant". Wyróżniono również pracowników cywilnych oraz wręczono specjalne wyróżnienia przyznane przez władze Chojnowa i innych miejscowości powiatu legnickiego. Miejscowy Rynek przez ponad 2 godziny gościł funkcjonariuszy policji z naszego powiatu, gdzie obchodzono Święto Policji.
Obchody rozpoczęły się mszą w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła. Poza policjantami i parafianami w kościelnych ławach zasiadły władze samorządowe ze starostą legnickim Jarosławem Humennym, burmistrzem Chojnowa Janem Serkiesem i Mieczysławem Kasprzakiem – wójtem gminy Chojnów na czele. Msza odbyła się w intencji funkcjonariuszy policji i ich rodzin, samorządów i mieszkańców naszego miasta.
Po mszy nastąpiło oficjalne wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe. Była to również okazja do złożenia podziękowań przez samorządowców oraz służby i instytucje współpracujące z policją na co dzień.
Lista osób awansowanych podczas Święta Policji - Chojnów
Kolejnym etapem obchodów Święta Policji była wyjątkowa prezentacja. Tłumnie zgromadzeni widzowie jak i zaproszeni goście byli świadkami wspaniałego widowiska – swoje umiejętności zaprezentowała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Występ zrobił wrażenie!
Wtorkowe spotkanie zakończyło się poczęstunkiem gości w Domu Schrama.
Komentarze
1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.
3. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio.
4. Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.
6. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.
7. Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.
Ustawa z 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia
Art. 1
1. Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu obywatelowi wolność sumienia i wyznania.
2. Wolność sumienia i wyznania obejmuje swobodę wyboru religii lub przekonań oraz wyrażania ich indywidualnie i zbiorowo, prywatnie i publicznie.
3. Obywatele wierzący wszystkich wyznań oraz niewierzący mają równe prawa w życiu państwowym, politycznym, gospodarczym, społecznym i kulturalnym.
(...)
1. Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań.
2. Państwo i państwowe jednostki organizacyjne nie dotują i nie subwencjonują kościołów i innych związków wyznaniowych. Wyjątki od tej zasady regulują ustawy lub przepisy wydane na ich podstawie.
Niestety Polska policja na tym przykładzie łamie prawo Polskie ,Polską Konstytucję ,instytucja która ma stać ma straży prawa ,to absurd i dowód że Polska idzie drogą zacofanych krajów wyznaniowych.
22:40
Widzę jeszcze jedną analogię do PRL ,na 1 maja też ludzi autobusami dowozili ,tu też było na tą mszę kilka autokarów tylko czerwony zmienił się na kolor czarny .Żeby była jasność kto w co wierzy mnie nie interesuje ,to osobista sprawa każdej osoby .
23:23
21:08
Poznaj swoje prawa
Konstytucja RP
Art. 25
1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.
2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.
3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.
4. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a Kościołem katolickim określają umowa międzynarodowa zawarta ze Stolicą Apostolską i ustawy.
5. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a innymi kościołami oraz związkami wyznaniowymi określają ustawy uchwalone na podstawie umów zawartych przez Radę Ministrów z ich właściwymi przedstawicielami.