Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Zobacz nagranie z noworocznego parafialnego koncertu kolęd i pastorałek w Rokitkach

Autor admin
Data utworzenia: 16 styczeń 2022, 10:46 Wszystkich komentarzy: 0


Zobacz nagranie z noworocznego parafialnego koncertu kolęd i pastorałek w Rokitkach

W sobotę w kościele parafialnym Matki Bożej Częstochowskiej w Rokitkach odbył się noworoczny parafialny koncert kolęd i pastorałek. Zobacz zdjęcia oraz pełne nagranie z koncertu.

Do udziału w wydarzeniu zaprosiła lokalna parafia.

- Chcemy przedłużać radość ze świąt Bożego Narodzenia, z tego wydarzenia, że słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami - weszło w konkrety naszego życia - tłumaczy ks. Tomasz Kwiecień - proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rokitkach - Chcemy w sposób szczególny dzisiaj uwielbiać Pana Boga naszą modlitwą i naszym śpiewem - dodał.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był Andrzej Kupczyk, przewodniczący Rady Parafialnej oraz lokalny przedsiębiorca.

- Pomysł, żebyśmy coś na wysokim poziomie zorganizowali z udziałem artystów z zewnątrz, w mojej głowie rodził się dawno - ciągle nam coś jednak przeszkadzało, a co to wszyscy wiemy. Nie chcieliśmy dłużej czekać - sięgnęliśmy po instrumenty, poprosiliśmy artystów i jesteśmy tutaj - zaznacza Andrzej Kupczyk - Przy organizacji innego projektu muzycznego poznałem Panią Aleksandrę Socewicz - niezwykle utalentowaną skrzypaczkę. Powiem wprost, że wszyscy się zachwycali i cały czas chodziło mi po głowie to, żeby iść dalej i od razu pomyślałem o naszym kościele. Zatelefonowałem do Pani Aleksandry, która dobrała sobie współpracowników wysokiej klasy - swoich przyjaciół. Są to muzycy wysokiej klasy - dodaje.

Pomysłodawca koncertu już teraz planuje kolejną edycję wydarzenia w przyszłym roku.

Aleksandra Socewicz jest absolwentką Wrocławskiej Akademii Muzycznej, studiowała również w Walencji oraz Wurzburgu. Na swoim koncie ma udział w wielu konkursach zagranicznych i krajowych. Ponadto jest nauczycielką muzyki i autorką muzyki do spektakli dla dzieci. Jej ulubione instrument to skrzypce elektryczne, pianino, wiolonczela.

Podczas sobotniego koncertu na scenie towarzyszyli jej:

Lena Duszyńska - wrocławska trębaczka, która mimo bardzo młodego wieku ma już na koncie liczne nagrody w krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Jest również wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Wrocławia oraz innych instytucji artystycznych.

Anna Marszałek - wiolonczelistka - absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, uznany pedagog nauki gry na wiolonczeli. Jako wiolonczelistka uczestniczy w wielu projektach muzycznych związanych zarówno z muzyką poważną jak i rozrywkową.

Angelika Kaschuba - wokalistka i saksofonistka. Studentka Wydziału Jazzu w Nysie, związana z branżą muzyczną. Ma na koncie wiele występów między innymi w telewizji.

Lucyna Sarnicka - absolwentka Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Studiowała również w Walencji. Obecnie skrzypaczka w Filharmonii Sudeckiej.

Krzysztof Pachołek - wokalista i pianista, wrocławski kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Artysta z legendarnego zespołu „Spirituals Singers Band”. Autor muzyki do spektakli teatralnych wielokrotnie nagradzany w konkursach. Współpracował z Beatą Kozidrak, z zespołem „Soundin'Grace”, czy Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.

Zobacz nagranie z koncertu

Wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem. W koncercie udział wzięli parafianie z Biskupina, Jaroszówki, Rokitek, Zamienic - nie zabrakło również gości z sąsiednich parafii.

Usłyszeć mogliśmy najpiękniejsze polskie - i nie tylko - kolędy, pastorałki i utwory o tematyce religijnej.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.