Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Bitwa pod Budziwojowem wśród tematów konkursu organizowanego przez legnickie starostwo

Autor admin
Data utworzenia: 26 styczeń 2022, 14:05 Wszystkich komentarzy: 0


Bitwa pod Budziwojowem wśród tematów konkursu organizowanego przez legnickie starostwo

Legnickie starostwo zaprosiło uczniów lokalnych szkół oraz osoby pełnoletnie do udziału w konkursie literackim "Opowieści o Bitwach Legnickich". Wśród tematów konkursu znalazła się bitwa pod Budziwojowem, znana również jako bitwa pod Chojnowem...

Konkurs adresowany jest do mieszkańców powiatu legnickiego w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych — klasa V-VIII, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz osoby pełnoletnie.

Uczestnicy konkursu przygotowują tekst opowiadający o jednej wybranej bitwie, która odbyła się na terenie powiatu legnickiego, utrzymany w dowolnej formie literackiej. Tekst utworu ma być inspirowany prawdziwymi wydarzeniami i postaciami historycznymi, które uczestniczyły w trakcie danej bitwy. Tematem konkursu są wydarzenia związane z pięcioma bitwami: Bitwą pod Legnicą z 9 kwietnia 1241 roku, Bitwą pod Lipcami z 13 maja 1634 roku; Bitwą pod Pątnowem Legnickim z 15 sierpnia 1760 roku; Bitwą pod Budziwojowem z 26 maja 1813 roku oraz Bitwą nad Kaczawą z 26 sierpnia 1813 roku.

- Praca powinna być przesłana w wersji edytowalnej (plik doc.) na adres e-mail: u.chojnacka@powiat-legnicki.eu z dopiskiem „Opowieści o Bitwach Legnickich”. Dodatkowo należy przesłać pracę wraz z kartą zgłoszenia pocztą tradycyjną w wersji wydruku komputerowego na adres: Starostwo Powiatowe w Legnicy, pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica lub złożyć osobiście w Punkcie Obsługi Interesantów na parterze w tymże budynku. Termin dostarczenia prac konkursowych upływa 30 maja 2022 r. (Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę) - informują organizatorzy.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej 15 sierpnia 2022 r.

fot. Wzgórze w Budziwojowie. Dawniej w tym miejscu stał wiatrak - jego podpalenie było sygnałem do rozpoczęcia potyczki. Opuszczając Chojnów Francuzi nie przypuszczali, że w okolicy Michowa, wojska sprzymierzone przygotowały zasadzkę. Pruski generał Blucher czekał wraz z 22 szwadronami jazdy na żołnierzy dywizji Maisona...Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.