Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Najpopularniejsze marki telewizorów – wszystko, co trzeba wiedzieć, przed zakupem

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 31 grudzień 2021, 14:37


Najpopularniejsze marki telewizorów – wszystko, co trzeba wiedzieć, przed zakupem

Rozwój technologii zaledwie w ciągu kilka lat sprawił, że konsumenci mają olbrzymie możliwości wyboru pośród urządzeń codziennego użytku. Idealnie widzimy to na przykładzie telewizorów – ich producenci dokładają wszelkich starań, żeby oferowane przez nich produkty spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Nieustannie przy tym pojawiają się pytania, na co zwrócić szczególną uwagę podczas kupna sprzętu oraz którą markę wybrać...

Kupno nowego telewizora nie należy do zadań łatwych. Należy pamiętać o całym szeregu specyfikacji bezpośrednio przekładających się na możliwości danego sprzętu, jak i sam komfort oglądania. Naturalnie więc klienci zastanawiają się, które marki telewizorów warte są ich uwagi. Jak pokazuje praktyka, wybór niejednokrotnie jest nieoczywisty – pada na urządzenia, o których dotychczas nie myśleliśmy.

Najlepsza marka telewizorów – pewni i sprawdzeni producenci

Istnieją producenci telewizorów, których nie sposób nie znać. Wielu z nich jest wyznacznikiem jakości– wręcz jej prawdziwym synonimem. Lecz nie zapominajmy, że nie brakuje także młodszych firm pretendujących do tego tytułu. Jeśli więc zastanawiamy się, jaką markę telewizora wybrać, dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie poszukiwań od następujących urządzeń:

  • telewizory Samsung – ta koreańska firma (założona jeszcze w pierwszej połowie XX w.) stale zadziwia użytkowników na całym świecie. Największe i najlepsze telewizory Samsung (nawet 85") sprawdzą się w dużych salonach, stwarzając warunki zbliżone do prawdziwego kina. Jednakże Samsung oferuje bardzo zróżnicowany asortyment: w tym mniejsze smart TV 32";

  • telewizory LG – biorąc pod uwagę wszystkie marki telewizorów, LG stawiana jest w samej czołówce. Praktycznie każdy smart TV tej marki (wyposażony w system android TV) charakteryzuje się wysoką jakością odbioru. W telewizorach LG (flagowych modelach) wykorzystywane są innowacyjne technologie idealne dla wymagających użytkowników;

  • telewizory Philips – marka ta od wielu lat pracuje na swoją niemałą popularność. O tym, że zmierza w dobrym kierunku, świadczą ostatnie modele ich telewizorów: dla polskich konsumentów wręcz wymarzone. Jakość obrazu połączona w nich została z czystym i naturalnym dźwiękiem. Co więcej, możemy wybrać sprzęt z podświetleniem ekranu, który sprawi, że oglądanie filmów będzie jeszcze przyjemniejsze.

  • telewizory Sony – marka japońskich telewizorów Sony za główny cel obrała sobie zapewnienie swoim klientom pełnej wygody. Dostarczają im urządzenia wyposażone między innymi w obsługę głosową, nagrywarkę cyfrową czy cały szereg aplikacji do zainstalowania. Sony to także wysokiej jakości rozdzielczość telewizora 4K, daleko wyprzedzająca Full HD.

Jakiej marki telewizor kupić? – Sprzęt dobrany według potrzeb

Przeglądając dowolny ranking telewizorów, szybko dostrzeżemy, że znajduje się na nim znacznie więcej producentów. Nie mniej wartymi zainteresowania są równieżtelewizory Toshiba oraz telewizory Xiaomi. Co ciekawe, jeśli chodzi o chińskie marki telewizorów, firma Xiaomi przed kilkoma laty szturmem zdobyła europejski rynek. Oferuje ona urządzenia o olbrzymich możliwościach, gwarantując jednocześnie bardzo konkurencyjne ceny.

Co jednak istotne, aby wybrać idealny telewizor, pamiętajmy, żeby zawsze kierować się indywidualnymi potrzebami. Jeśli więc poszukujemy sprzętu do salonu, w którym spędzamy dużo czasu wraz z domownikami, warto zainwestować w lepszy model. Standardowe telewizory Full HD mogą nie spełnić wszystkich naszych oczekiwań. Ponadto dobre telewizory wyposażone są w: częstotliwość odświeżania minimum 50 Hz, jakość obrazu 4K, sztuczną inteligencję, Wi-Fi, High Dynamic Range bądź dolby vision. Wytyczne te sprawią, że z łatwością odpowiemy sobie na pytanie, jaką markę telewizora wybrać.

Polskie marki telewizorów satysfakcjonującym wyborem?

Często zastanawiamy się, czy istnieją na rynku polskie marki telewizorów nieodstające od sprzętu wymienionych producentów. Otóż w tym miejscu pojawiają się telewizory Manta, które cieszą się niemałą popularnością klientów. Potwierdzają to wyniki sprzedażowe czy też Polski Instytut Badań Jakości. Czego jednak możemy się spodziewać po tych urządzeniach?

Marka ta powstała już pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Od tego czasu zebrała olbrzymie doświadczenie w branży. Dzięki temu do naszej dyspozycji oddaje dziś telewizory o wysokiej jakości obrazu oraz dźwięku. Co więcej, polskie telewizory marki Manta są wymarzoną alternatywą dla osób, dla których nie mniej ważna jest rozsądna cena. Nietrudno tutaj o porównanie z innymi urządzeniami popularnych producentów. Dobrym tego przykładem są telewizory Sharp, które również dostarczą nam najwyższych emocji podczas seansu, pozostając w atrakcyjnej cenie i zasięgu każdego konsumenta.