Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Jaka farba do włosów zapewni nam młody wygląd?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 28 grudzień 2021, 11:46


Jaka farba do włosów zapewni nam młody wygląd?

Koloryzacja jest świetnym sposobem na odmienienie naszego wyglądu, jednak musimy zawsze mieć na względzie to, jaka farba do włosów będzie odpowiednia dla nas, dla naszej karnacji i ogólnej prezencji. Niektóre środki do koloryzacji są w stanie sprawić, że nasze mankamenty w urodzie będą mniej widoczne, inne natomiast potrafią je uwydatnić. Jaka farba do włosów będzie najlepsza dla tych osób, które szukają w koloryzacji sposobu na młodszy wygląd? Na to pytanie odpowiadamy w tym artykule, więc zapraszamy do lektury!

Farba do włosów – jak kolor włosów wpływa na naszą twarz?

Farba do włosów i koloryzacja może być świetnym sposobem na polepszenie i odmłodzenie swojego wyglądu, ale z drugiej strony ten produkt jest w stanie uwypuklić pewne mankamenty naszej urody, których moglibyśmy nie chcieć eksponować. Zastanówmy się więc, jak farba do włosów wpływa optycznie na naszą twarz i jakie kolory są w stanie ją odmłodzić.

Kolor naszych włosów ma wielkie znaczenie dla ogólnej prezencji naszej twarzy. Farba do włosów może ją optycznie wyszczuplić lub powiększyć. Jak to działa? Weźmy za przykład czarną farbę do włosów, która nie jest szczególnie polecana tym osobom, którym zależy na optycznym pomniejszeniu twarzy. W otoczeniu czarnych pasm nasza skóra twarzy wyda się jaśniejsza – powstały w ten sposób kontrast sprawi, że szczegóły naszej twarzy będą bardziej widoczne.

Farba do włosów w kolorze blond natomiast sprawia, że twarz może wydawać się nieco mniejsza ze względu na fakt, że kontrast pomiędzy nią a naszymi włosami będzie mniejszy. Jednakże mocny blond, taki jak platyna, może także kontrastować z naszą skórą na tyle, że wywoła podobny efekt jak czarna farba do włosów. Warto wspomnieć tutaj również o tym, że jasne kolory nie są polecane osobom, które mają problemy z rumienieniem się i cerą naczynkową – jakiekolwiek czerwone plamy na twarzy wydadzą się bardziej czerwone, kiedy będą na tle jasnej fryzury.

Jaka farba do włosów może zapewnić nam młody wygląd?

Nie istnieje oczywiście jedna idealna farba do włosów, która zapewni nam młody wygląd. Wszystko zależy od tego, jak wygląda nasza karnacja i jakie mamy ogólne potrzeby. Nienaturalny i niepasujący nam kolor farby do włosów zawsze sprawi, że efekt końcowy będzie przeciętny. Warto więc zadbać o to, by farba do włosów była zawsze dopasowana względem naszej karnacji. Jak to zrobić?

Farba do włosów musi korespondować z naszą karnacją – jej kolor musi odpowiadać swoją temperaturą naszej skórze. Co to oznacza? Jeśli nasz typ urody to chłodna karnacja, typu lato lub zima, lepiej postawić na chłodne barwy. Cieplejsza farba do włosów przyda się tym osobom, których karnacja jest z natury ciepła. Ważną uwagą jest tutaj to, że chodzi o temperaturę barwy, nie o to, czy jest ona jaśniejsza lub ciemniejsza.

Jeśli farba do włosów ma nam służyć do odmłodzenia naszego wyglądu, najlepiej będzie postawić na łagodne kolory. Tak jak było to tłumaczone na zasadzie czerni i platyny, mocne kolory służą występowaniu kontrastów, co sprawia z kolei, że wszystkie nasze zmarszczki staną się bardziej widoczne.