Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Policja podsumowuje święta. 15 kolizji oraz 2 wypadki drogowe

Autor admin
Data utworzenia: 27 grudzień 2021, 15:25 Wszystkich komentarzy: 0


Policja podsumowuje święta. 15 kolizji oraz 2 wypadki drogowe

Okres Świąt Bożego Narodzenia na drogach powiatu legnickiego i Legnicy, pomimo niskich temperatur i trudnych warunków drogowych, minął dość spokojnie. Policja odnotowała 15 kolizji oraz 2 wypadki drogowe.

- Minione święta na terenie Legnicy i powiatu legnickiego minęły bardzo spokojnie i bezpiecznie. Funkcjonariusze w okresie świątecznym przeprowadzili 174 interwencji i zatrzymali 9 sprawców przestępstw. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego obsłużyli 15 kolizji drogowych i odnotowali 2 wypadki. Jedno ze zdarzeń miało miejsce w Legnicy, a do drugiego doszło na autostradzie A-4 - tłumaczy asp. Krzysztof Oleniacz z legnickiej policji.

Problemem pozostają kierowcy, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę swoich samochodów, gdyż są pod wpływem alkoholu, narkotyków, nie mają uprawnień, bądź posiadają aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. W czasie świąt wyeliminowano z dróg czterech takich nieodpowiedzialnych kierowców. - Pomimo zakończenia świątecznych działań funkcjonariusze nadal będą zwracali szczególną uwagę na poprawę bezpieczeństwa na terenie całego powiatu legnickiego tym bardziej, że przed nami okres noworoczny. Bądźmy odpowiedzialni i pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownice po spożyciu alkoholu. Jeśli mamy wątpliwości czy możemy kierować, zawsze można udać się do najbliższej jednostki, by sprawdzić stan swojej trzeźwości - czytamy w komunikacie.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.