Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Kamery nasobne dla lokalnej drogówki oraz wydziału patrolowo-interwencyjnego

Autor admin
Data utworzenia: 25 grudzień 2021, 17:17 Wszystkich komentarzy: 0


Kamery nasobne dla lokalnej drogówki oraz wydziału patrolowo-interwencyjnego

Od 24 grudnia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, wyposażeni będą w kamery nasobne. Dzięki temu podejmowane interwencje w razie wątpliwości mają być "rzetelnie i obiektywnie odtworzone".

Jak czytamy w policyjnym komunikacie, bardzo często pojawiają się spekulacje co do podejmowanych interwencji przez funkcjonariuszy, zwłaszcza gdy są zmuszeni użyć siły fizycznej w stosunku do agresywnych uczestników całego zdarzenia. Pojawiają się wówczas wątpliwości co do zasadności użytych przez policjantów środków.

- Aby lepiej zrozumieć i obiektywnie ocenić całą sytuacje w jakiej znajdują się niejednokrotnie policjanci podczas interwencji, niewątpliwie pomogą im w tym kamery nasobne, w które to już od dziś do każdej służby będą wyposażeni legniccy policjanci. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zgromadzony materiał w formie nagrania, będzie istotnym dowodem w ewentualnym postępowaniu - tłumaczy asp. Krzysztof Oleniacz.

Cała interwencja będzie nagrywana od samego początku, ukazując z perspektywy funkcjonariusza cały przebieg zdarzenia. Przepis który reguluje użycie kamery nasobnej przez funkcjonariusza w trakcie pełnienia służby określa ustawa o policji.

Komenda Miejska Policji w Legnicy zasięgiem swojego działania obejmuje miasto Legnicę i powiat legnicki.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.