Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Książki używane zyskują na popularności - dlaczego tak się dzieje?

Autor Partnerstwio
Data utworzenia: 23 grudzień 2021, 15:00


Książki używane zyskują na popularności - dlaczego tak się dzieje?

Ten, kto na bieżąco śledzi internetowe trendy wie, że coraz większą sympatię zyskują używane przedmioty. Ubrania i książki „z drugiej ręki” to coraz popularniejsze tematy w social mediach, a także wielu kampaniach społecznych.

Wiedząc, jakie koszty wiążą się z produkcją książek, wiele osób, chcąc być świadomym zakupowiczem, decyduje się na nabycie ich na rynku wtórnym, w ten sposób nie tylko oszczędzając pieniądze, ale także chroniąc planetę.

Świadome kupowanie książek

Kupując używane wolumeny, w takich miejscach jak https://skupszop.pl/sprzedaj/skup-ksiazek-poznan możliwe jest zaoszczędzenie dość dużej kwoty. Poza tym można tam znaleźć egzemplarze, które już dawno wyszły z obiegu. Dlatego też to wyjątkowe miejsce dla tych, którzy poszukują prawdziwych unikatów.

Wiedząc, że książka już kiedyś miała swojego właściciela, mamy świadomość, że maksymalnie wykorzystujemy dostępne egzemplarze. Nie produkujemy kolejnych ton śmieci, a historie zawarte w książkach krążą, zachwycając kolejnych czytelników.

Używane książki a less waste

Według obliczeń dokonywanych przez specjalistów, do wyprodukowania 1 kg papieru, potrzeba aż 100 litrów wody. Zatem do wyprodukowania jednej kartki, trzeba ich zużyć blisko 7. Dlatego też coraz większa grupa osób jest zainteresowana zakupem używanych książek.

Podobnie sprawa ma się z różnego rodzaju akcjami, takimi jak Bookcrossing. Przynosząc swoją książkę, można było zabrać inną i przeczytać ją, po czym odnieść z powrotem. Czytając w ten sposób, można było nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także bez bibliotecznych obwarowań, takich jak konieczność oddania książki do danego dnia, wypożyczać kolejne egzemplarze. To doskonała opcja dla miłośników literatury, którzy nie mają miejsca w domu na magazynowanie dużej ilości lektur.

Książki z drugiej ręki a sytuacja ekonomiczna

Wiele osób decyduje się na zakup używanej książki także ze względów ekonomicznych. Ceny nowych egzemplarzy często są nieosiągalne dla osób zmagających się z problemami finansowymi. Tymczasem lektury z drugiej ręki są znacznie tańsze, co zachęca do ich zakupu. W ten sposób, obecnie może czytać niemal każdy.

Zdaniem niektórych artystów, kupowanie książek z drugiej ręki znacznie zmniejsza dochody autorów. Jednak biorąc pod uwagę popularność i ilość sprzedawanych egzemplarzy na listach rankingowych najpopularniejszych księgarń, wszyscy mogą być spokojni o kondycję finansową artystów i wydawców.