Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Budżet gminy przyjęty jednogłośnie. Ponad 19 milionów na inwestycje

Autor admin
Data utworzenia: 22 grudzień 2021, 15:32 Wszystkich komentarzy: 1


Budżet gminy przyjęty jednogłośnie. Ponad 19 milionów na inwestycje

Radni gminy wiejskiej Chojnów podczas wczorajszej sesji jednogłośnie przyjęli zaproponowany przez Wójta projekt uchwały budżetowej, która zakłada rekordowe dochody i nadwyżkę budżetową. Pieniędzy może być jednak znacznie więcej..

Przedłożony przez Wójta Gminy Chojnów projekt budżetu zakłada dochody na poziomie przekraczającym 63 miliony złotych. Dla porównania, budżet na rok 2021 w momencie uchwalenia zakładał dochody w wysokości 57 milionów. Kwota dochodów majątkowych przekracza 18 949 746 zł, natomiast środki na dofinansowanie własnych inwestycji zaplanowane są na poziomie 10 448 746 zł. Kwota dochodów bieżących przekracza 44 miliony złotych.

Władze gminy Chojnów oraz miejscowi radni nie kryją zadowolenia z takiego obrotu spraw, wspominając czasy gdy cały budżet gminy wynosił tyle, ile obecnie wydaje się jedynie na inwestycje.

Wydatki z budżetu gminy Chojnów w 2022 roku ustalone zostały w wysokości ponad 62 milionów złotych, z czego wydatki inwestycyjne przekroczą 19 milionów. Nadwyżka budżetu gminy zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek krajowych.

Ogromnym impulsem do rozwoju dla gminy Chojnów okazał się okmiański "Grunt na medal", czyli strefa ekonomiczna, która przyciąga kolejnych inwestorów, a to oznacza dodatkowe pieniądze w budżecie.

Zobacz więcej: Kolejka chętnych do inwestycji w Okminach i szansa na spore pieniądze dla budżetu gminy

Spore zainteresowanie terenami inwestycyjnymi dla władz gminy jest impulsem do rozwoju tych miejsc oraz dalszego zwiększania ich potencjału. Największym zadaniem inwestycyjnym zaplanowanym w budżecie na rok 2022 jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla okmiańskiej podstefy. Na tę inwestycję przeznaczono ponad 7 milionów złotych; pieniądze te w większości pochodzą z rządowego programu Polski Ład.

W obszernym planie zadań inwestycyjnych na rok 2022 znalazły się także m.in.: kontynuacja budowy kanalizacji w Białej oraz Kolonii Kołłątaja oraz remonty i rozbudowy dróg m.in. w: Stary Łomie, Rokitkach, Osetnicy, Goliszowie, Krzywej i Kolonii Kołłątaja...

Zaproponowany na sesji budżet zakłada jedynie dochody na chwilę obecną. Wraz z pozyskaniem nowych inwestorów, suma dochodów w ciągu roku może znacząco wzrosnąć.

- Jestem całkowicie spokojny o budżet na następny rok - zaznacza przewodniczący Rady Gminy Bogdan Styrkowiec - Śmiem twierdzić, że ten budżet będzie o 50 procent wyższy jak tutaj dzisiaj głosujemy. To jest wielka radość - plany są ogromne, mamy wiele przedsięwzięć do wykonania - dodaje.

Uchwała budżetowa na 2022 rok została przyjęta jednogłośnie. Wójt Andrzej Pyrz podziękował współpracownikom oraz Radzie Gminy za owocną współpracę. - Idziemy w jednym kierunku - zaznaczył - Nie we wszystkich samorządach tak się dzieje. Nam przyświeca jeden cel - dobro gminy.


Komentarze

No w końcu ktoś w gminie widzi że Krzywa czy Stary Łom istnieje na mapie.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.