Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dobiegła końca realizacja kilkumiesięcznego projektu "Szkoła po lekcjach"

Autor Stowarzyszenie Imelda
Data utworzenia: 23 grudzień 2021, 14:30 Wszystkich komentarzy: 0


Dobiegła końca realizacja kilkumiesięcznego projektu "Szkoła po lekcjach"

Dobiegła końca realizacja kilkumiesięcznego projektu "Szkoła po lekcjach", który skierowany był do chojnowskiej młodzieży i członków jej rodzin. Realizacja odbyła się dzięki sfinansowaniu działań przez Fundację Edukacja dla Demokracji, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Przeprowadzono cykl zajęć edukacyjno-rozwojowych, które pozwoliły wyjść z izolacji domowej, rozwiązać wiele problemów, z którymi borykała się młodzież. Nawiązały się nowe znajomości a wręcz przyjaźnie, a ponad to uformowała się grupa, która nadal chce kontynuować zajęcia. Pozytywna opinia o tym jakie działania są realizowane w stowarzyszeniu doprowadziła to tego, że mamy kolejną grupę młodzieży i rodziców, która jest chętna na podjęcie pracy nad sobą.

Spotkania pokazały - mówili o tym uczestnicy - że to, czego najbardziej potrzebują to akceptacja, zauważenie i zainteresowanie ze strony rodziców. Następne są konsekwencje, które coś dają a nie "bezsensowne" kary. Kolejny ważny wniosek to, że młodzi chcą się spotykać i wychodzić, tylko nie mają gdzie i z kim - nikt nie proponuje, bo wszystko odbywa się w wirtualnym świecie -Na kamerkach można się zobaczyć, ale jak się spotykamy tutaj to jest dużo fajniej i zabawnie.

Przeprowadzono "Szkołę dla Rodziców", która podniosła ich kompetencje wychowawcze i umiejętności komunikacji z młodszym pokoleniem. Rozmowa, kontakt oraz metody współpracy z dzieckiem to droga do uniknięcia wielu problemów lub zminimalizowania ich skutków. Dojrzały, świadomy i czujny rodzic jest w stanie nie dopuścić do zagrożenia zdrowia dziecka lub pomóc mu w problemach z jakimi się boryka.

Młodzież wraz z dorosłymi stworzyła park integracji, który jest miejscem bezpiecznych spotkań na świeżym powietrzu. Ławki, stoły, miejsce na ognisko to jest to czego młodzieży brakowało. Do tego praca zespołowa na powietrzu, kontakt z naturą wpłynął na zmęczenie fizyczne, które bardzo dobrze wpłynęło na prawdziwy odpoczynek cielesny i psychiczny, wyładowanie emocji i dobry sen.

Objęto pomocą psychologiczno-terapeutyczną młodzież oraz ich rodziny. Przełamano stereotyp o pomocy specjalistów psychologów i terapeutów.

Praca w ujęciu systemowym nad całą rodziną jest kluczem do zminimalizowania wielu niepożądanych sytuacji. Bez wątpienia takich działań potrzeba jeszcze więcej.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.