Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Świąteczne dary powędrują do Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie

Autor admin
Data utworzenia: 21 grudzień 2021, 14:16 Wszystkich komentarzy: 0


Świąteczne dary powędrują do Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie

Zakończyła się przedświąteczna akcja zbiórki darów dla Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie. W tej szlachetnej akcji udział wzięli także mieszkańcy powiatu legnickiego.

Akcję w naszym powiecie koordynowała Wicestarosta Janina Mazur. Był to odzew na akcję TVP Wrocław Studio Wschód, która organizuje przedświąteczną zbiórkę darów dla Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie, wspieraną przez różne instytucje, szkoły i urzędy.

- Tradycyjnie już od kilku lat Starostwo Powiatowe w Legnicy wraz z jednostkami organizacyjnymi uczestniczy w tej szlachetnej akcji. W tym roku włączyli się również mieszkańcy powiatu legnickiego i legniczanie. Dla naszych rodaków zebrane zostały słodycze, artykuły żywnościowe, środki czystości, kosmetyki, a także zabawki. Ten wspaniały odruch serca jest wyrazem solidarności z Polakami i ich dziećmi, których liczna grupa mieszka z dala od swojej Ojczyzny i w tym szczególnym czasie świąt Bożego Narodzenia sprawia im to ogromną radość - informuje legnickie starostwo.

Podczas przekazywania darów Starosta Legnicki Adam Babuśka i Wicestarosta Legnicki Janina Mazur złożyli najserdeczniejsze życzenia świąteczne dla wszystkich Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie.

fot. Starostwo Powiatowe


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.