Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Kolejne drogi gminne do remontu

Autor admin
Data utworzenia: 17 grudzień 2021, 15:37 Wszystkich komentarzy: 1


Kolejne drogi gminne do remontu

Urząd Gminy przymierza się do remontu czterech odcinków dróg gminnych. Zgodnie z planami otrzymają one nową nawierzchnię bitumiczną - celem jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa ruchu.

Termin składania ofert minął dzisiaj nad ranem. Termin związania ofertą określony został na 14 stycznia.

Rokitki

Przedmiotem pierwszej inwestycji w Rokitkach jest droga gminna nr 122407D, położona na działkach 972 i 1044/32. Plany zakładają wymianę istniejącej konstrukcji nawierzchni drogi i zjazdów.

Aktualnie droga o szerokości ~3,5m posiada nawierzchnię z kruszywa łamanego. Nowa jezdnia o podobnej szerokości wykonana zostanie z betonu asfaltowego.

Druga z inwestycji zakłada remont drogi gminnej na działce nr 844. Aktualny pas drogowy składa się z jezdni oraz zjazdów o nawierzchni z klińca bazaltowego. Również i tutaj droga doczeka się nawierzchni bitumicznej. Długość przedmiotowego odcinka drogi wynosi nieco ponad 350 metrów.


Osetnica

W Osetnicy do remontu wytypowana została droga gminna nr 122415D, zlokalizowana na działce nr 176. Położony w całości na terenie zabudowanym odcinek posiada jezdnię o nawierzchni z kruszywa łamanego i szerokości około 3 metrów. Nawierzchnia jest w złym stanie technicznym.

W ramach inwestycji planuje się wymianę konstrukcji nawierzchni drogi i zjazdów. Zachowana zostanie szerokość drogi - z tego względu przewidziana jest jednokierunkowa organizacja ruchu. Nawierzchnia jezdni wykonana zostanie z betonu asfaltowego.

Goliszów

Nawierzchnię bitumiczną otrzyma również krótki odcinek położonej nad Skorą drogi gminnej w Goliszowie, w sąsiedztwie lokalnej świetlicy.

Aktualnie jezdnia posiada nawierzchnię gruntową miejscami wzmocnioną odpadem z kruszywa kamiennego, destruktu ceramicznego i żużla. Podobną nawierzchnię posiadają zjazdy na przyległe posesje.


Komentarze

Biskupin? Stary Łom? Kiedy wójt się zainteresuje? Chodnik do gminnego ośrodka w Krzywej?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.