Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Poznaj tradycje bożonarodzeniowe Dolnego Śląska!

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 16 grudzień 2021, 14:34


Poznaj tradycje bożonarodzeniowe Dolnego Śląska!

Już w najbliższą sobotę, 18 grudnia, na dużym patio w Galerii Piastów odbędzie się "Prezentacja tradycyjnych stołów wigilijnych". Podczas wydarzenia 26 Kół Gospodyń Wiejskich z Dolnego Śląska zaprezentuje lokalne potrawy, wypieki oraz ozdoby, które są częścią tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

W trakcie prezentacji odbędzie się konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”, a całej imprezie towarzyszyć będą występy zespołów ludowych.

Wydarzenie ma na celu kultywowanie tradycji poprzez podtrzymywanie i doskonalenie sztuki kulinarnej, muzykowanie, promowanie wyrobów rękodzieła ludowego i artystycznego, charakterystycznego dla województwa dolnośląskiego.

Impreza organizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Dolnośląską Izbą Rolniczą. Wydarzenie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.