Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Pieniądze dla gmin ziemi chojnowskiej na "Laboratoria Przyszłości"

Autor admin
Data utworzenia: 14 grudzień 2021, 15:59 Wszystkich komentarzy: 0


Pieniądze dla gmin ziemi chojnowskiej na "Laboratoria Przyszłości"

Gminy ziemi chojnowskiej otrzymały pieniądze na stworzenie tzw. laboratoriów przyszłości w lokalnych placówkach oświatowych. Oznacza to nowoczesne pomoce dydaktyczne, z których będą mogli korzystać uczniowie.

Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną. Odpowiedzialne za nią jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać w im odkrywaniu talentów.

Gmina wiejska Chojnów otrzymała na realizację zadania 240 tysięcy złotych. - Samorząd Gminy Chojnów otrzymał wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności – tłumaczy Wójt Andrzej Pyrz.

Jak informuje Urząd Gminy, przyznane środki pozwolą na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej.

Gmina miejska Chojnów w ramach rządowego projektu „Laboratorium Przyszłości” otrzymała blisko 350 tysięcy złotych. Now wyposażenie techniczne trafi do obydwu szkół podstawowych.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.