Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wciąż sporo nowych przypadków zakażeń

Autor admin
Data utworzenia: 11 grudzień 2021, 21:34 Wszystkich komentarzy: 0


Wciąż sporo nowych przypadków zakażeń

W ciągu minionej doby Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 55 nowych zakażeń wśród mieszkańców powiatu legnickiego.

W całym województwie dolnośląskim w ciągu minionej doby dodatni wynik badania w kierunku SARS-CoV-2 otrzymało 2 179 osób. Na 2319 łóżek szpitalnych dla pacjentów COVID-19, zajętych jest 1800. Niewielka pozostaje liczba dostępnych respiratorów (na 188 zajętych jest 146).

W powiecie legnickim potwierdzono 55 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (wykonano 157 testów). Na kwarantannie w powiecie przebywa 1 370 osób.

Wczoraj liczba zakażeń wyniosła 37.

Od 15 grudnia obowiązywać będą nas nowe ograniczenia. Zgodnie z zapowiedziami, obniżone zostaną limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach. Zwiększenie limitów nastąpi wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę. Od połowy grudnia zostają też obniżone limity do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych. Tak samo jak poprzednio zwiększenie tego limitu może być wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

Dodatkowo od 15 grudnia w kinach będzie obowiązywał zakaz konsumpcji; zamknięte zostaną też dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.