Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Rządowe prośby i groźby mało skuteczne

Autor admin
Data utworzenia: 10 grudzień 2021, 17:09 Wszystkich komentarzy: 0


Rządowe prośby i groźby mało skuteczne

Rząd i część opozycji dwoją i się i troją by zachęcić Polaków do szczepień - ich starania jednak nie przynoszą skutków. Lista w pełni zaszczepionych zwiększa się w ślimaczym tempie...

Na początku listopada z możliwości pełnego zaszczepienia skorzystało 49 proc. mieszkańców Chojnowa. Po miesiącu liczba ta przekroczyła 51 proc. (6 757 mieszkańców). Liczby te stawiają gminę miejską Chojnów na trzecim miejscu w powiecie legnickim.

Gmina wiejska Chojnów nadal zamyka tabelę w powiecie legnickim. Liczba w pełni zaszczepionych osób wynosi 4 185 (43,9 proc.).

Będzie obowiązek?

Minister Zdrowia podczas niedawnej konferencji prasowej poinformował, że od 1 marca zostanie wprowadzony obowiązek zaszczepienia się dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

Jednocześnie rząd zapowiada, że szczepienia będą obowiązkowe, a nie przymusowe. - Zacznijmy od terminu – obowiązek jest terminem ściśle prawnym i nie ma w naszej formule szczepień przymusowego szczepienia. Są szczepienia obowiązkowe - tłumaczy rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz - Przymus polegałby na tym, że chodzilibyśmy – mówiąc kolokwialnie – od domu do domu i przymuszali ludzi do szczepień. Nie, jest obowiązek szczepień, który wiąże się z pewnymi prawnymi konsekwencjami – podkreślił.

Wszystkie kwestie związane z obowiązkowością szczepienia będą podane w rozporządzeniu ministra zdrowia.

Zdaniem szefa MEiN Przemysława Czarnka, nie ma mowy, aby nauczyciele tracili pracę w szkole - Nas nie stać na problemy kadrowe w szkołach - zaznaczył na na antenie radia RMF - Nie jestem entuzjastą przymusowych szczepień, a już w ogóle nie jestem entuzjastą, żeby przymuszać tylko niektóre grupy i zawody do szczepień - dodał.

Inne zdanie mają posłowie Lewicy, którzy domagają się wprowadzenia powszechnego obowiązku szczepień dla wszystkich dorosłych oraz kar grzywny dla osób uchylających się od obowiązku. Projekt Nowej Lewicy trafił do Sejmu.

Jedyną formacją w Sejmie całkowicie odrzucającą pomysły obowiązku szczepień jest Konfederacja, która posunięcia rządu określa działaniami bezprawnymi.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.