Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Spore zainteresowanie akcją "Dolnośląski Złoty Wąs"

Autor admin
Data utworzenia: 10 grudzień 2021, 16:15 Wszystkich komentarzy: 0


Spore zainteresowanie akcją "Dolnośląski Złoty Wąs"

W legnickim starostwie odbyło się podsumowanie kampanii "Dolnośląski Złoty Wąs", która realizowana była w ośrodkach zdrowia w Legnickim Polu, Tyńcu Legnickim oraz w Chojnowie. Akcja spotkało się ze sporym zainteresowaniem - zaproszenia rozeszły się w ciągu tygodnia.

Kampania "Dolnośląski Złoty Wąs" skierowana była do mężczyzn, którzy chcieli skorzystać z pakietu bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji lekarskich, których udzielał dr Paweł Grabek. Zdaniem organizatorów akcji to krok w stronę zmiany podejścia do męskich nowotworów jako wstydliwego, intymnego tematu. - Powszechnie wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, a rak prostaty i jąder to pod względem częstotliwości najczęściej występujące nowotwory u mężczyzn.

W powiecie legnickim z badań skorzystało 186 mężczyzn - wynik 11 proc. badanych wzbudziły niepokój onkologiczny, a  4.3 proc. wymagało dodatkowych konsultacji.

- Podsumowanie kampanii „Dolnośląski Złoty Wąs”, która realizowana była w ośrodkach zdrowia w Legnickim Polu, Tyńcu Legnickim oraz w Chojnowie odbyło się 10 grudnia br. podczas zorganizowanej w naszym Starostwie konferencji, w której udział wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśki, Radny Paweł Grabek, Wójt Gminy Legnickie Pole Rafał Plezia, Dyrektor Gminnej Przychodni Zdrowia w Legnickim Polu Agnieszka Tabiszewska oraz Prezes Fundacji Forum Mężczyzn Sebastian Kwietoń - informuje Starostwo Powiatowe.

Akcja została objęta patronatem honorowym Starosty Legnickiego Adama Babuśki.

fot. Starostwo Powiatowe


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.