Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Szkoła Podstawowa nr 3 przystąpiła do Klastra Edukacyjnego LSSE

Autor admin
Data utworzenia: 09 grudzień 2021, 11:42 Wszystkich komentarzy: 0


Szkoła Podstawowa nr 3 przystąpiła do Klastra Edukacyjnego LSSE

Chojnowska Szkoła Podstawowa nr 3 znalazła się wśród placówek edukacyjnych, które przystąpiły do Klastra Edukacyjnego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Umowa pozwala na współpracę poprzez m. in. organizowanie warsztatów szkolnych, wyjazdów studyjnych, praktyk, staży, inicjowanie, kreowanie i wdrażanie Zawodowych Projektów Edukacyjnych, wspieranie transferu wiedzy pomiędzy partnerami, animowanie kontaktów formalnych i nieformalnych w ramach Klastra, pozyskiwanie nowych partnerów. Pomoże również w organizacji przedsięwzięć związanych z wyborem dalszego kształcenia dla naszych absolwentów - informuje SP3.

Dolnośląski Klaster Edukacyjny działa od 2015 roku. Jak tłumaczy LSSE, DKE to nie tylko alternatywa w tworzeniu perspektyw dla rozwoju szkolnictwa branżowego i technicznego, ale współdziałanie, dzięki któremu jest możliwe wykształcenie dobrze wyspecjalizowanej i wyszkolonej kadry, mającej w przyszłości realny wpływ na rozwój gospodarki naszego regionu.

Do podpisania umów współpracy między LSSE a czterema szkołami z naszego regionu doszło 7 grudnia w siedzibie zarządu strefy, w obecności prezesa Przemysława Bożka.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.