Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nowe obostrzenia i nauka zdalna

Autor admin
Data utworzenia: 07 grudzień 2021, 14:10 Wszystkich komentarzy: 0


Nowe obostrzenia i nauka zdalna

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowe zasady bezpieczeństwa.

Od 15 grudnia obowiązywać będzie zestaw nowych obostrzeń o których na konferencji prasowej poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Najważniejsze zmiany to:

- limit 75 procent obłożenia w w transporcie zbiorowym.

- limit 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

- obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na Covid-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

- obniżenie limitów do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych; zwiększenie tego limitu może być tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

- zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia; 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

Nowe obostrzenia spowodowane są nowym wariantem koronawirusa i brakiem wyraźnych spadków w średniej dziennej liczbie zakażeń.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 1 marca trzy grupy zawodowe będą musiały się zaszczepić. Będą to nauczyciele, medycy i służby mundurowe.

Ważną zmianą jest także przywrócenie nauki zdalnej w szkołach podstawowych i średnich.

- Wprowadzamy naukę zdalną w szkołach podstawowych i średnich od 20.12.2021 do 9.01.2022. Chcemy wykorzystać zbliżający się czas ferii i przedłużyć okres nieobecności w szkołach - tłumaczy Wiceminister Waldemar Kraska.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.