Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Urząd Wojewódzki będzie dłużej pracował - skorzystają jednak na tym jedynie zaszczepieni

Autor admin
Data utworzenia: 07 grudzień 2021, 12:17 Wszystkich komentarzy: 0


Urząd Wojewódzki będzie dłużej pracował - skorzystają jednak na tym jedynie zaszczepieni

Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował o wydłużeniu godzin pracy. Z jego usług w tym czasie skorzystać będą mogli jednak wyłącznie osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy przyjęły dowolną dawkę szczepienia przeciw COVID-19.

- Informujemy, że wszystkie osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy przyjęły dowolną dawkę szczepienia przeciw COVID-19 mają możliwość skorzystania z dodatkowych godzin pracy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu w dniach: 6, 7, 9, 10, 13, 14, 15 oraz 16 grudnia w godzinach 16:00-18:00 - czytamy w komunikacie.

Wszyscy petenci bez względu na to, czy są zaszczepieni czy nie, mogą korzystać z usług urzędu w godzinach od 9 do 16.

Jak tłumaczy cytowany przez RMF24 Wojciech Partyka z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na etapie wejścia do budynku będą sprawdzane dokumenty przez pracowników ochrony. - Będzie można przedstawić dokument w formie papierowej lub elektronicznej. Będziemy honorować zarówno paszporty covidowe jak i zaświadczenie o odbytym szczepieniu.

Wojewódzki urząd administracji rządowej w ten sposób chce popularyzować ideę szczepień. Decyzja ta nie spotkała się jednak z przychylnością. W komentarzach pod postami na facebookowym profilu urzędu pojawiają się zdjęcia z czasów wojennej okupacji przedstawiające tramwaj "Nur fur deutsche Fahrgäste". Petenci oskarżają DUW o segregację sanitarną, dyskryminację i naruszenie konstytucji.

fot. Jaroslaw Ciurus, Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.