Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Ośmiu nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymanych w ciągu weekendu

Autor admin
Data utworzenia: 06 grudzień 2021, 14:24 Wszystkich komentarzy: 0


Ośmiu nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymanych w ciągu weekendu

W miniony weekend na drogach powiatu legnickiego zatrzymano aż ośmiu nieodpowiedzialnych kierowców. Trzech było w stanie nietrzeźwości, dwóch prowadziło po zażyciu środków odurzających natomiast trzech posiadało zakaz prowadzenia pojazdów.

- Podsumowując miniony weekend na drogach powiatu legnickiego należy podkreślić, że niestety ale nadal po naszych drogach poruszają się kierujący, którzy swoim zachowaniem łamią przepisy prawa oraz stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mówimy tu o nietrzeźwych kierujących oraz osobach, które nie dość że zażywają narkotyki, to wsiadają za kierownice pod ich wpływem powodując ogromne zagrożenie na naszych drogach - tłumaczy asp. Krzysztof Oleniacz.

W ciągu weekendu zatrzymanych zostało w sumie ośmiu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie powinni w ogóle znaleźć się za kierownicą prowadzonych pojazdów. Trzech było w stanie nietrzeźwości (wynik badania na zawartość alkoholu wskazał powyżej 0,5 promila), dwóch kierujących po zażyciu środków odurzających i trzech z zakazem prowadzenia pojazdów, w tym jeden z nich posiadał dożywotni zakaz.

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek. - Gdy jesteśmy świadkami sytuacji, że za kierownice wsiada ktoś, kogo zachowanie wskazuje, że jest nietrzeźwy, reagujmy. Wszystko oczywiście przy zachowaniu zdrowego rozsądku. Jeżeli nie czujemy się na siłach by uniemożliwić fizycznie jazdę samochodem takiej osobie, to pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. Zawsze jednak można zadzwonić do odpowiednich służb, ratując być może komuś życie.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.