Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Gmina Chojnów zwycięzcą IX edycji konkursu "Grunt na Medal"

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 02 grudzień 2021, 18:09 Wszystkich komentarzy: 0


Gmina Chojnów zwycięzcą IX edycji konkursu "Grunt na Medal"

Dzisiaj w Warszawie odbyła się uroczysta konferencja organizowana z okazji zakończenia kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Grunt na Medal”, podczas którego zostali wyłonieni laureaci z każdego województwa. Gmina Chojnów została laureatem konkursu w województwie dolnośląskim. Statuetkę odebrali Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Zastępca Wójta Gminy Chojnów Grzegorz Styrkowiec.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., we współpracy z Marszałkami Województw i Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora, cyklicznie organizuje konkurs „Grunt na Medal”, mający na celu wyłonienie kompleksowo przygotowanych terenów pod działalność produkcyjną. Wydarzenie to objęte jest honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Do IX edycji konkursu zgłoszono 164 tereny inwestycyjne. W wyniku przeprowadzonej 30 kwietnia 2021 r. weryfikacji i ocen zgłoszonych terenów inwestycyjnych, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano łącznie 59 ofert. Zgodnie z decyzją komisji konkursowej do dalszego udziału w konkursie zakwalifikowano z każdego województwa tereny, które uzyskały trzy najwyższe oceny. Etap ten składał się z audytów wytypowanych gruntów. Każda z gmin miała godzinę na przestawienie prezentacji dotyczącej oferty inwestycyjnej. W województwie dolnośląskim zgłoszono 3 tereny. Laureatem została Gmina Chojnów z terenem w Okmianach o powierzchni 89 ha.


Gmina Chojnów to atrakcyjne miejsce dla inwestycji i prowadzenia biznesu – mówi Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. - Cieszę się, że kapituła konkursu doceniła nasze starania w realizowaniu kierunków strategii rozwoju Gminy Chojnów. Jako samorząd stale pracujemy nad tym, by zwiększać swoją konkurencyjność w stosunku do największych ośrodków gospodarczych w Polsce. A mamy ku temu świetne warunki: doskonała lokalizacja terenów inwestycyjnych, sieć autostrad, niższe koszty zakupu gruntów, sprzyjający rynek pracy, dostępność pracowników oraz krótszy proces ich rekrutacji.

Zwycięstwo w konkursie „Grunt na medal” to dla nas ogromne wyróżnienie, ale także potwierdzenie słuszności wysiłku jaki wkładamy w rozwój gospodarczy gminy. Mam nadzieję, że dzięki temu tytułowi, informacja o otwartości Gminy Chojnów na przedsiębiorczość jeszcze szerzej pójdzie w świat - dodaje włodarz gminy. Jednocześnie zapewniam, że nadal będziemy intensywnie pracować nad stałym poszerzaniem oferty inwestycyjnej, aby jeszcze skuteczniej zwiększać logistyczne i biznesowe możliwości naszego regionu.

Udział w konkursie ma na celu promocję gmin oraz daje możliwość pozyskania nowych inwestycji, a nagrodą, oprócz okolicznościowej statuetki, jest preferencyjne wskazanie zwycięskich terenów przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz urzędy marszałkowskie na forum międzynarodowym. Zwycięskie tereny będą rekomendowane przez PAIH inwestorom zagranicznym planującym rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności gospodarczej w Polsce. Laureaci konkursu mogą również używać logo „Grunt na Medal 2021” na wszystkich materiałach promocyjnych.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.