Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

285 510 zł na rozbudowę infrastruktury informatycznej w gminie Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 30 listopad 2021, 16:17 Wszystkich komentarzy: 1


285 510 zł na rozbudowę infrastruktury informatycznej w gminie Chojnów

Gmina Chojnów uzyskała dofinansowanie w wysokości 285 510,00 zł na rozbudowę infrastruktury informatycznej. Środki te przeznaczone będą na wsparcie rozwoju cyfrowego gminy oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

Projekt Cyfrowa Gmina ma na celu dostarczenie samorządom narzędzi, sprzętu oraz oprogramowania, który jest niezbędny do obsługi interesantów w nowoczesny sposób. - 29 listopada br. w Przemkowie odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów województwa dolnośląskiego z Sekretarzem Stanu ds. Cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Januszem Cieszyńskim. Podczas kongresu gminy otrzymały czeki z kwotą dofinansowania w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Gmina Chojnów uzyskała dofinansowanie w wysokości 285 510,00 - informuje Urząd Gminy, który na spotkaniu reprezentował zastępca Wójta Gminy Chojnów – Grzegorz Styrkowiec.

- Wykorzystanie technologii cyfrowych przez samorządy ma ogromne znacznie nie tylko w samej pracy urzędów, ale również z perspektywy mieszkańców - komentuje Wójt Gminy Chojnów, Andrzej Pyrz - Pandemia pokazała, że sprawne posługiwanie się nowymi technologiami cyfrowymi oraz tzw. e-administracja znacznie usprawnia pracę, przepływ informacji i obieg dokumentów, co ma kluczowe znaczenie dla obsługi interesantów i w rezultacie zaspokojenia potrzeb naszych mieszkańców.

Jak informuje Urząd Gminy, wsparcie w ramach programu „Cyfrowa Gmina” zostanie przeznaczone na: cyfryzację urzędu poprzez nabycie niezbędnego sprzętu IT i oprogramowania, licencji do realizacji e-usług, edukację cyfrową oraz analizę stanu cyberbezpieczeństwa, a także zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

fot. Gmina Chojnów [Facebook]


Komentarze

Please try Google before asking about Useful Product Info 9d038a8
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.