Query error chojnow.pl - 27 nowych zakażeń. Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

27 nowych zakażeń. Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Autor admin
Data utworzenia: 30 listopad 2021, 15:21 Wszystkich komentarzy: 0


27 nowych zakażeń. Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

29 listopada odbyło się kolejne zdalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Starosta Legnicki Adam Babuśka. Tematem spotkania była bieżąca sytuacja związana z działaniami związanymi z zagrożeniem koronawirusem oraz realizacja programu szczepień.

Udział w spotkaniu wzięli: Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marek Walczak. Uczestnikami spotkania byli również: Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jacek Watral, Dyrektor Pogotowia Ratunkowego Joanna Bronowicka, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy Anna Płotnicka-Mieloch, Wójtowie i Burmistrzowie z naszych gmin oraz Dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej.

- Przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych oraz odpowiedzialne zachowanie są bardzo ważne w obecnej trudnej sytuacji epidemicznej. W powiecie oraz mieście nadal odnotowuje się wzrost zakażeń, hospitalizacji i zgonów. Władze powiatu obserwują i na bieżąco reagują na sytuację epidemiczną w naszym regionie - informuje legnickie starostwo.

27 nowych zakażeń

W ciągu minionej doby potwierdzono 27 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wczoraj liczba ta wyniosła 15. Wykonano 116 testów. Na kwarantannie w powiecie przebywa 1 tys. 66 osób.

Nowe ograniczenia i dodatkowe kontrole

Minister Zdrowia Adam Niedzielski po posiedzeniu sztabu kryzysowego zapowiedział zmiany w obostrzeniach. Sytuacja spowodowana jest kolejnymi przypadkami nowego wariantu koronawirusa w Europie. Restrykcje będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia.

Zobacz więcej: Nowe obostrzenia. Rząd wprowadza pakiet alertowy

Ponadto Minister Zdrowia zapowiedział liczbę kontroli, które zostaną skierowane do przedsiębiorców.

- Jeśli będziemy widzieli, że ta kwestia jest nieweryfikowana, że są przekroczone limity, to siłą rzeczy to jest podstawa do wręczenia odpowiedniej kary czy mandatu dla prowadzącego działalność gospodarczą - podkreślił minister.

fot. Starostwo Powiatowe


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.