Query error chojnow.pl - Nowe obostrzenia. Rząd wprowadza pakiet alertowy
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nowe obostrzenia. Rząd wprowadza pakiet alertowy

Author: admin
Creation date: 29 November 2021, 20:12 All comments: 0


Nowe obostrzenia. Rząd wprowadza pakiet alertowy

Minister Zdrowia Adam Niedzielski po posiedzeniu sztabu kryzysowego zapowiedział zmiany w obostrzeniach. Sytuacja spowodowana jest kolejnymi przypadkami nowego wariantu koronawirusa w Europie. Restrykcje będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia.

- Mamy do czynienia z mutacją, która stanowi ryzyko przyspieszenia pandemicznych procesów. To zmienia nasze podejście do dalszej walki z pandemią. W związku z tym przygotowaliśmy pakiet alertowy obostrzeń - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej.

Pakiet obostrzeń ma dwa elementy. Pierwszy dotyczy uszczelnienia granic. Podążając za rekomendacją Europejskiej Agencji ds. Kontroli Zakażeń ECDC) rząd wydajał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich (Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA i Zimbabwe), które są uznane za kraje szczególnego ryzyka. Osoby wracające z tych krajów, niezależnie jaką drogą, będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. Nie ma możliwości zwolnienia testem z takiej kwarantanny. Kolejnym elementem jest zmiana zasad dla podróżujących do Polski z krajów non-Schengen. - Wydłużamy kwarantannę do 14 dni, a zwolnienie z kwarantanny może być od ósmego dnia po wykonaniu testu PCR - zaznaczył minister zdrowia.

Rząd zmniejsza również limity z 75 proc. do 50 proc. zapełnienia w gastronomii, hotelach, kulturze, kościołach, obiektach sportowych. Zmniejszony został też limit ze 150 do 100 osób dla imprez typu wesela, komunie, dyskoteki. W imprezach sportowych z 500 do 250.

W punktach typu siłownia, strefa fitness, targi, konferencje, muzea podniesiony został limit do 1 osoby na 15 m kw.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.