Query error chojnow.pl - Ponad tysiąc osób na kwarantannie w powiecie legnickim
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Ponad tysiąc osób na kwarantannie w powiecie legnickim

Author: admin
Creation date: 27 November 2021, 21:59 All comments: 0


Ponad tysiąc osób na kwarantannie w powiecie legnickim

W ciągu minionej doby potwierdzono 42 kolejne przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wśród mieszkańców powiatu legnickiego. W ciągu doby wykonano 102 testy.

W całym województwie dolnośląskim w ciągu minionej doby dodatni wynik badania w kierunku SARS-CoV-2 otrzymało 1 tys. 870 mieszkańców. Zmarło natomiast 15 osób.

Na kwarantannie w powiecie legnickim przebywa już ponad tysiąc osób.

W związku z potwierdzonym przypadkiem COVID-19, zawieszono zajęcia w kolejnej grupie w Przedszkolu Miejskim nr 1.

- W związku z potwierdzonym przypadkiem COVID-19 zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w grupie „Wiewiórki” zostają zawieszone od dnia 29.11.2021r. do dnia 05.12.2021r. Dzieci, które nie otrzymały potwierdzenia o kwarantannie będą mogły uczęszczać do przedszkola - czytamy w komunikacie placówki.

Policja: Jesteś objęty kwarantanną? wykaż się odpowiedzialnością

Wraz ze wzrostem liczby zakażonych, trwa intensyfikacja działań policji, nakierowana na kontrolowanie przestrzegania obostrzeń. Policjanci apelują także do mieszkańców powiatu legnickiego o wykazanie się odpowiedzialnością i zainstalowanie aplikacji "Kwarantanna domowa".

- Przypominamy, aby osoby objęte kwarantanną korzystały z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”, która usprawni pracę służb, umożliwiając tym samym podejmowani innych zadań w celu zapewnienie ładu i bezpieczeństwa - informuje asp. Krzysztof Oleniacz z legnickiej policji - Wykażmy się odpowiedzialnością i wspomagajmy służby, które w okresie pandemii wykonują wiele dodatkowych obowiązków. Aplikacja ta zapewnia niezależność i komfort osoby będącej na kwarantannie. Osoby, których numer telefonu pojawił się w bazie zostaną powiadomione wiadomością sms o tym aby aplikacja została zainstalowana. Można ją pobrać zarówno na telefon z oprogramowaniem Android jak i z systemem iOS, jest całkowicie bezpieczna, bezpłatna i ma wiele możliwości.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.